Dlaczego warto jeść śniadania – koktajle Herbalife

Od dawna wiadomo, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Powinno być bogate w odpowiednie składniki odżywcze oraz dostarczać dużo energii. Regularne spożywanie śniadań m.in. pomaga utrzymać właściwy poziom cukru we krwi.

Dlaczego warto jeść śniadania? Foto. Herbalife

Poniżej przedstawiamy 3 powody, dla których powinniśmy spożywać śniadania.

Energia na cały dzień

Śniadanie jest naszym pierwszym posiłkiem po nocnym wypoczynku. Po takiej przerwie organizm potrzebuje odpowiedniej dawki składników odżywczych oraz zastrzyku energii, którą potem stopniowo uwalnia przez cały dzień. Jedząc pożywne śniadania eliminujemy niezgodne z naszym naturalnem cyklem obowym wahania energii, które często kończą się spadkiem formy. Szybciej przechodzimy zatem w tzw. tryb dzienny, nie koncertujemy naszej uwagi na jedzeniu, a co za tym idzie mamy więcej siły do działania – po prostu jesteśmy bardziej efektywni.

Ochrona przed chorobami

Regularne spożywanie wartościowych śniadań pomaga zapobiec wielu chorobom. U osób stosujących się do tych zaleceń stwierdzano niższy poziom glukozy i insuliny we krwi, a to z kolei zmniejsza zagrożenie cukrzycą oraz chorobą wieńcową serca.

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała

Śniadania, zwłaszcza te bogate w białko, sukcesywnie zwiększają poziom dopaminy w  mózgu. Dzięki temu zmniejsza się ochota na podjadanie w ciągu dnia. Kontrolując zaś  apetyt, zapobiegamy przyrostowi niepotrzebnych kilogramów. Równie ważny jak sam fakt  spożywania śniadań, jest też dobór odpowiednich składników. Powinien być to zbilansowany  posiłek bogaty w białko i zdrowe węglowodany, np. 2 jajka, 2 kromki chleba  pełnoziarnistego oraz sałata lodowa z pomidorem polane łyżeczką oleju lnianego.
W przypadku kiedy nasz poranny grafik jest bardzo napięty i każda minuta jest na wagę  złota, warto rozważyć przygotowanie pełnowartościowego koktajlu na śniadanie. Świetnie  sprawdza się koktajl Formuła 1 firmy Herbalife Nutrition, która jest marką nr 1 na świecie  wśród produktów do kontroli wagi*. Zblendowany z wodą, mlekiem lub mlekiem roślinnym  oraz ulubionymi owocami, czy też orzechami to zdrowa alternatywa dla osób sięgających po   śniadania „na wynos”. Koktajl to szybki, łatwy w przygotowaniu i bogaty w wartości  odżywcze posiłek, który można zabrać ze sobą wszędzie.

Zdaniem redakcji

  • Przygotowanie koktajlu zajmuję kilka minut, dlatego przy codziennym biegu to idealne rozwiązanie.
  • Po wypiciu białka nie odczuwa się głodu przez następne kilka godzin, dzięki czemu zastępuje nam to jeden z posiłków.
  • Smak jest naprawdę bardzo dobry i delikatny.
  • Szejker składa się z trzech części, w jednej z nich możemy umieścić mleko, a w drugiej białko. Dzięki czemu nie musimy od razu mieszać całości razem.
  • Systematyczne stosowanie koktajli, pomaga zdrowo zrzucić kilka kilogramów.
  • Każdy posiłek możemy zastąpić koktajlem.

Wpis znaleziono dzięki:

- Herbalife

- Zdrowe koktajle

- Zdrowe śniadania