Dom w ciepłych kolorach – inspiracje

Ciepłe kolory zdecydowanie ożywi nasze wnętrza, ale i pobudzają nasz apetyt na życie. Sprawdź, jak dobrać kolory, by stworzyć spójny, przytulny, własny kąt.

Dom w ciepłych kolorach - jak urządzić?

Drzwi w kolorze mango były punktem wyjścia do projektu jednorodzinnego domu w podwarszawskich Markach. Jak przyznaje autorka koncepcji wnętrz, Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors, decyzja klientów o wyborze drzwi od początku świadczyła o ich dużej otwartości i odwadze. Przełożyło się to bezpośrednio na finalny kształt wnętrz kipiących kolorami i pozytywną energią. Choć dom jest utrzymany głównie w neutralnych odcieniach, umiejętne wprowadzenie tropikalnych akcentów naprawdę go rozgrzewa i wprowadza tu klimat wiecznych wakacji.

Uderzające, odważne i efektowne

kolory we wnętrzach

Soczyste i egzotyczne mango kojarzy się z energią, szczęściem i zmysłowością słodkiego soku kapiącego z ust. Wywołuje uczucie gorąca, a właściciele wnętrz z jego udziałem mogą się poczuć codziennie jak na letniej plaży. Czerpiąc inspirację z letniej obfitości natury, Katarzyna Sosińska znalazła sposób na nasycenie pokazywanego dziś domu żywymi i bardzo pociągającymi odcieniami. W wypełnionej światłem przestrzeni, rozweselająca paleta barw doskonale się zresztą sprawdziła. Wnętrze pełne jest naturalnych kolorów i różnorodnych tekstur, zabawnie przełamane nieoczywistymi elementami dekoracyjnymi. Drzwi w kolorze mango, czerwona balustrada schodów, pomarańczowe wykończenia luster w postaci stalowych ramek czy efektowny. Postawiono także na ażurowy regał o kolorze pomarańczowym, który sprytnie oddziela kuchnię, a przy okazji nadaje charakter całemu wnętrzu.

Z huśtawką, w której się „zabujasz”

wnętrza

Zaprojektowane ponad 100-metrowe wnętrze, o charakterystycznych łukach i zaobleniach mebli oraz ścian. Wszytko to łączy styl lat 90. z kolorowym, eklektycznym stylem boho, przełamanym industrialnymi elementami. Przedstawiono to w w postaci szlifowanego betonu na posadzkach oraz surowego betonu z wyraźnie odciśniętymi wzorami drewna na filarach. Nieoczywista przestrzeń zapada w pamięć już od progu, dzięki wiszącej, ratanowej huśtawce oraz rozciągającej się od wejścia, aż do salonu ścianie fornirowanej orzechem amerykańskim. Wszystko wykończone odświetleniem ledowym.

Ociepl dom kolorami

Dom w ciepłych kolorach - jak urządzić?
Dom w ciepłych kolorach – jak urządzić?

Zastosowanie tego rodzaju rozwiązania ociepla i uwydatnia naturalne słoje drewna, rozciągające się pionowo wzdłuż dwukondygnacyjnej przestrzeni salonu. W salonie zdecydowano się na całkowitą dominację naturalnego światła, wpadającego przez dwukondygnacyjne oszklenie. Ścianę telewizyjną wykończono dekoracyjnie pociętymi płytkami gresowymi. Oliwkową sofę ustawiono bocznie, względem ściany telewizyjnej oraz zabudowanego kominka, opalanego drewnem.

kominek

Serce każdego domu, czyli kuchnia

Jednym z najbardziej zaskakujących elementów projektu jest kuchnia. Stanowi ona połączenie fornirowanych frontów z orzecha amerykańskiego i MDFu, w odcieniu cieplej zieleni wraz z jadalnią. W niej znajduje się autorskiego projektu stołu z klejonego drewna jesionu, w otoczeniu kolorowych krzeseł.

Dom w ciepłych kolorach - jak urządzić?

Przy jadalni wygospodarowano miejsce na mały kącik kawowy z podwieszoną komodą. Po zmianie układu funkcjonalnego parteru, Katarzynie Sosińskiej udało się uzyskać dodatkową  łazienkę. W części kąpielowej głównym motywem są kolorowe płytki firmy ze zjawiskowym efektem 3D, które poprzez swoje pastelowe odcienie i barwy vintage, nadają wnętrzu ciepła. Przełamaniem stonowanych odcieni łazienki jest również dodanie pomarańczowych elementów, zamieszczonych w konturach kształtów luster oraz baterii łazienkowych.

Dom pełen ciepła i zabawy

Dom w ciepłych kolorach - jak urządzić?

To zdecydowanie dom niezwykle spójny i z pewnością zaskakujący. Dzięki temu pokochali go nie tylko dorośli domownicy, ale także dzieci. Dzięki doświadczeniu pracowni Katarzyna Sosińska Interiors udało się okiełznać powierzchowny chaos i sprawić, że całość jest zorganizowana, harmonijna i magnetyzująca!