Dyskretny urok drzwi drewnianych

Wykorzystanie drewna do produkcji stolarki drzwiowej ma długą tradycję – jest to materiał, którego nie zastąpią żadne inne tworzywa.

alt="Duża różnorodność drzwi drewnianych"

Niezależnie od zmieniających się epok i upodobań estetycznych, drewno nigdy nie wychodzi z mody – nadaje wnętrzom charakterystyczną dyskretną elegancję, szlachetną prostotę. Jest synonimem solidności i naturalnego piękna. I takie też muszą być drzwi – solidne, estetycznie wykonane i wkomponowane w aranżację całego mieszkania.

Niekwestionowane zalety drzwi wykonanych z drewna

Takie drzwi projektowane są w nowoczesnych pracowniach, a później wykonywane w parkach maszynowych. Proces ich tworzenia pozwala na wydobycie z drewna wszystkich jego właściwości – to one decydują o sukcesie drewnianej stolarki drzwiowej.

Wśród jej zalet wymienić trzeba: higroskopijność – drewno bierze udział w regulacji cyrkulacji wilgoci w pomieszczeniach; wytrzymałość – dotyczy różnicy temperatur, uszkodzeń mechanicznych, co sprawdza się w codziennej eksploatacji; sprężystość – dzięki niej właśnie z łatwego w obróbce drewna można wykonać różnorodne projekty.

Drewno – wachlarz możliwości

Wybierając skrzydła drzwiowe – wejściowe, antywłamaniowe lub klasyczne – wybieramy najtrwalsze, najsolidniejsze, takie, które doskonale wkomponują się w nasze wnętrza i stworzą z nimi harmonijną całość. Coraz częściej wybieramy te drewniane, bo nie sposób oprzeć się ich urokowi, a i modna na vintage mija. Są kwintesencją połączenia tradycji i nowoczesności – szlachetne drewno w nowoczesnym wydaniu. Solidnie wykonane, ale zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacjach mieszkań – mamy dzięki temu absolutną pewność, że posłużą nam przez lata.

alt="Urok drzwi wykonanych z drewna"

Nie muszą to być drzwi z jednolitego drewna. Możemy je uzupełnić rozmaitymi przeszkleniami – matowymi, piaskowanymi, witrażowymi, barwionymi, zyskując dodatkowe walory ozdobne. Ciekawą opcją są także wykończenia w postaci żłobień – z łatwością wybierzemy coś z dostępnych na rynku i u poszczególnych producentów wzorów.

Decydując się na tego typu drzwi zyskujemy także możliwość wyboru gatunku drzewa, z którego będą one wykonane. Wzięciem cieszą się od lat: sosna, dąb, mahoń, drewno tekowe.

Niesłabnąca popularność drewna

Drzwi drewniane to wybór ekologiczny. Surowiec, z którego się je wykonuje jest odnawialny, a więc przyjazny środowisku. Możemy zadbać też o to, by takimi właściwościami charakteryzowały się produkty wykorzystane do pokrycia ich powierzchni.

Warto zwrócić uwagę i na to, że  nie musimy zamawiać gotowych drzwi z katalogu. Możemy je zaprojektować, a specjaliści wykonają je zgodnie z naszymi wskazówkami, dopasują je do niestandardowych otworów drzwiowych, a do małych wnętrz zaprojektują na przykład drzwi przesuwne.

Wybór wzoru, koloru, rodzaju drewna czy przeszklenia zależy tylko od naszej wyobraźni. Drzwi drewniane, uchodzące za tradycyjne, nie muszą być nudne, muszą się nam podobać – a o to zadbają sklepy oferujące różnorodną stolarkę drzwiową.