Ekranizacja bestsellerowej powieści „Dziewczyna we mgle”

Adaptacja bestsellerowej, cieszącej się międzynarodową sławą, mrożącej krew w żyłach powieści.

Ekranizacja bestsellerowej powieści „Dziewczyna we mgle”

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletni dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. Porywaczem… lub zabójcą.

Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi mordercę. I że jest to ktoś z miejscowych. Nie interesują go badania kryminalistyczne, odciski palców i ślady DNA. Vogel wykorzystuje media, bo ludzie nie potrzebują sprawiedliwości – potrzebują spektaklu. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. Kiedy coraz trudniej jest ukryć matactwa w śledztwie, sprawa przyjmuje zupełnie inny obrót.

Trzymający w napięciu thriller wyreżyserował Donato Carrisi, przenosząc na ekran własną bestsellerową powieść. W obsadzie znalazły się gwiazdy europejskiego kina: Toni Servillo („Wielkie piękno”, „Gomorra”), Jean Reno („Leon zawodowiec”, „Ronin”, „Kod da Vinci”), Alesso Boni („Turysta”), czy Greta Scacci („Powrót do Brideshead”). Na całym świecie sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy powieści Donato Carrisiego. W listopadzie 2017 roku „Sunday Times” ogłosił „Dziewczynę we mgle” książką miesiąca.

O autorze

Donato Carrisi – włoski pisarz, scenarzysta i dramaturg. Urodził się w 1973 roku w Martina Franca, mieszka w Mediolanie. Ukończył studia prawnicze, pisząc pracę magisterską na temat seryjnych morderców, a w szczególności Luigiego Chiatti, „potwora z Foligno”. Specjalizował się w kryminologii i behawioryzmie. W 1992 roku założył grupę teatralną Vivarte, dla której napisał cztery sztuki. W 1999 przeprowadził się do Rzymu i zaczął karierę scenarzysty. Jest autorem scenariuszy do kilku bardzo popularnych we Włoszech seriali telewizji RAI: „Casa Famiglia” i „Casa Famiglia 2”, „Era mio fratello”. Jest jednym z dziennikarzy „Corriere della Cesa”.

Powieść „Zaklinacz” (2009 r.), debiut literacki Carrisiego, przyniosła mu niesamowity sukces: tłumaczenia na 20 języków, milion sprzedanych egzemplarzy, wysokie i długo utrzymujące się pozycje na listach bestsellerów nie tylko we Włoszech, ale też w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Chinach, nagrodę Bancarella, nominację do prestiżowej francuskiej Prix des Lecteurs. Wielbicielami „Zaklinacza” są kultowi autorzy, tacy jak Ken Follet czy Michael Connelly, który napisał: Niezła jazda. To historia z wysokim napięciem, wysokimi stawkami i wysoką prędkością. Donato Carissi doskonale się spisał z tym thrillerem.

W 2011 roku Carrisi powtórzył sukces kolejną powieścią – „Trybynał dusz” – do której prawa kupiło duże studio filmowe. W 2012 wyszła opowieść w stylu noir „Kobieta papierowych kwiatów”, a w 2013 oczekiwany sequel „Zaklinacza” – „Hipoteza zła”. Powieść otrzymała nagrodę Scarbanenco. W 2015 roku Carisi wydał „Dziewczynę we mgle”, a dwa lata później zadebiutował w roli reżysera adaptując własną powieść.