Gdy kobieta prowadzi…

Widok kobiety „za kółkiem” taksówki w dalszym ciągu należy do rzadkości, choć kobiet-taksówkarzy stale przybywa. Coraz więcej klientów twierdzi też, że taksówki prowadzone przez panie dają większe poczucie bezpieczeństwa, o czym świadczyć może chociażby rosnące zainteresowanie usługą zawożenia i odbierania dzieci ze szkoły dostępnej w mytaxi, z której coraz częściej korzystają narzekający na brak czasu rodzice.

Jest ich niewiele i ich widok wciąż zaskakuje wsiadających do taksówki pasażerów. Kobiety-taksówkarze nie liczą jednak na specjalne traktowanie, wykonują ten zawód tak samo jak każdy inny i podchodzą do niego bardzo profesjonalnie. Doskonałym na to przykładem jest Pani Iwona Gugała, współpracująca z firmą mytaxi, która już od 6 lat pracuje jako taksówkarz w Warszawie.

Dlaczego taksówka?
Iwona Gugała to doświadczona taksówkarka z sześcioletnim stażem pracy i pozytywnym nastawieniem do życia. Przez wiele lat pracowała na stanowiskach biurowych w różnych firmach, jednak niekorzystne warunki panujące na rynku pracy i trudności w znalezieniu pracy w jej wieku spowodowały, że musiała się przebranżowić. Duży wpływ na wybór jej drugiego zawodu mieli jej koledzy-taksówkarze, dzięki którym dobrze znała to środowisko i specyfikę pracy. Dodatkowym bodźcem było to, że Pani Iwona lubi jazdę samochodem i kontakt z ludźmi, co w tym zawodzie jest niesamowicie istotne.

Jaka wygląda praca kobiety-taksówkarz?
Pani Iwona przyznaje, że każdy dzień jej pracy jest inny i nie ma w nim miejsca na nudę. Każdy pasażer wsiadający do taksówki to inna osobowość, inne poczucie humoru, dlatego do każdego klienta Pani Iwona musi mieć indywidualne podejście, szczególnie ważne w mytaxi, gdzie relacje z pasażerami są bardziej spersonalizowane. Wszystkie kursy, te mniej i bardziej przyjemne, są dla Pani Iwony nowym ciekawym doświadczeniem, ćwiczą jej charakter i uczą spokoju. Na częste pytanie „Czy nie boi się Pani uprawiać tego zawodu?”, Pani Iwona odpowiada krótko – „Jeżeli bym się bała, nie mogłabym nawet wyjść na ulicę, nie mówiąc już o tym by wykonywać ten zawód. Ale podchodzę też zdroworozsądkowo, w związku z czym staram się unikać sytuacji, które mogą powodować zagrożenie, jak np. praca w nocy”.

Bezpieczne podróże
Większość pasażerów ze zdziwieniem wsiada do taksówki widząc „za kółkiem“ kobietę, jednak poczucie bezpieczeństwa i komfort jazdy sprawiają, że często ponownie chcą z nią jechać. W związku z tym spora liczba pasażerów mytaxi dodaje Panią Iwonę do swoich ulubionych kierowców, dzięki czemu ma ona wielu stałych klientów, którzy nie wyobrażają sobie, że mogliby jechać z kimś innym. Ciekawym aspektem pracy Pani Iwony jest odwożenie i odbieranie dzieci ze szkół. Obecnie pod jej opieką jest trójka dzieci w wieku od 6 do 17 lat. Pani Iwona już po chwili rozmowy daje się poznać jako osoba sympatyczna i godna zaufania, nic więc dziwnego, że rodzice nie mają obaw, by powierzyć swoje pociechy właśnie w jej ręce.