Gorski. Vesna Goldsworthy

Historia miłości jak z „Wielkiego Gatsby`ego”.

_Vesna Goldsworthy_Gorski FRONT.indd
Londyn tańczy tak, jak mu zagrają miliardy Gorskiego

Gorski pożąda wszystkiego, co najlepsze, i dostaje wszystko, czego pożąda. Najbardziej tajemniczego z oligarchów przywiodła do brytyjskiej stolicy miłość do Natalii, którą poznał przed laty w Rosji. To, że kobieta jest obecnie zamężna z Anglikiem, stanowi dla niego jedynie drobną niedogodność.

To dla niej buduje swoje Tadż Mahal na brzegu Tamizy, w porównaniu z którym pałac Buckingham będzie przypominał bezkształtne pudło przy rondzie. Znajdzie się w nim wspaniała biblioteka, świadcząca o dobrym guście i wychowaniu. Potrzebne są jedynie książki.

Kiedy opancerzona limuzyna Gorskiego zatrzymuje się przed podupadłą księgarnią, zaskoczony młody człowiek za ladą otrzymuje zlecenie życia. Zyskuje też przywilej dostępu do bogatych i pięknych, do świata pełnego cudownych dzieł sztuki i… niebezpieczeństw.
Mądra opowieść, która stawia pytania o możliwość miłości w dzisiejszych czasach.

Sugestywna, urzekająca, wnikliwa. 
„Sunday Times”

Mądra… zabawna… elegancka.
„The Times”

Napisana tak znakomitym stylem, że pochłania się ją jak wyborne danie, jeden rozpływający się w ustach, cudowny kęs za drugim.
Michael Frayn

Zabawna i przejmująca, ironiczna i poważna. Powieść „Gorski” to jednocześnie literacki hołd i dzieło niezwykle oryginalnej wyobraźni.
Eva Hoffman

O autorce

Vesna Goldsworthy urodziła się w Belgradzie w 1961 roku, od 1986 mieszka w Londynie. Pisze po angielsku, w swoim trzecim języku. Jest autorką trzech książek wydawanych w wielu przekładach: pamiętnika „Czarnobylskie truskawki”, „Inventing Ruritania” oraz zbioru wierszy „The Angel of Salonika,” uhonorowanego Nagrodą Crashawa. „Gorski” to jej pierwsza powieść.

Dodatkowe informacje o książce

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8069-415-6
Tytuł oryginału: Gorsky
Data wydania: 19.07.2016
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 216
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Teresa Komłosz