Grając w serialu pracował jako… barman!

Gospodarz „Dzień dobry, Polsko!” nie wstydzi się, że w przeszłości dorabiał do aktorskiej gaży jako barman. Twierdzi, że praca ta stanowiła dla niego świetną lekcję pokory i źródło inspiracji w zawodzie aktora. Przypomina też, że wielu znanych amerykańskich gwiazdorów również pracowało za barem na początku kariery.

Instagram krystian_kukułka
Instagram krystian_kukułka

Krystian Kukułka urodził się w Lubinie, szkołę teatralną ukończył we Wrocławiu, w 2014 roku przeprowadził się natomiast na stałe do Warszawy. Otrzymał wówczas dużą rolę w popularnym serialu TVP „Barwy szczęścia”. Aktor nie ukrywa jednak, że początki jego życia w stolicy nie należały do łatwych. Rola Ernesta Chowańskiego przyniosła mu wprawdzie popularność, dni zdjęciowych nie było jednak zbyt dużo.

Wiadomo: castingi do reklam, do innych projektów, ale mimo to brakowało mi stałego zajęcia, zatrudniłem się w restauracji, pracowałem najpierw na sali jako kelner, potem jako barman – mówi Krystian Kukułka Newserii.

Gospodarz programu „Dzień dobry, Polsko!” przyznaje, że po przeprowadzce był załamany, obawiał się bowiem, że nie poradzi sobie w obcym mieście. Nigdy wcześniej nie miał też zawodowo do czynienia z gastronomią. Dziś twierdzi jednak, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a pracę w restauracji wspomina jako świetną przygodę i bardzo dobry czas w jego życiu.

Poczytaj sobie biografie amerykańskich aktorów, każdy zaczynał albo od zmywaka, albo od tacy. Gastronomia jest nieunikniona w naszym zawodzie, myślałem, że mi się upiecze, ale tak się nie stało – mówi Krystian Kukułka.

Zdaniem aktora w jego zawodzie jednym z największych źródeł inspiracji są historie ludzkie. Jako barman natomiast wiele rozmawiał z klientami, poznawał ich losy i problemy. Gwiazdor zaznacza również, że tego rodzaju praca uczy pokory, tej natomiast na początku kariery zawodowej nieco mu brakowało. Zdarzało się bowiem, że do baru przychodzili widzowie serialu „Barwy szczęścia”, którzy rozpoznawali w nim Ernesta Chowańskiego. Klientom uzmysławiało to fakt, że w Polsce aktorzy bynajmniej nie pławią się w luksusie, jego samego natomiast uczyło pokory.

Miałem zderzenie dwóch światów, gram w serialu, portale plotkarskie czy gazety piszą o mnie: gwiazda serialu, a tu jestem normalnym chłopakiem, który pracuje na barze i użera się często z pijakami albo wysłuchuje historii, których nie chce słuchać – mówi Krystian Kukułka.

Aktor niezmiennie od trzech lat kreuje postać Ernesta Chowańskiego w serialu „Barwy szczęścia”, od wiosny tego roku jest też jednym z gospodarzy nowego porannego magazynu TVP „Dzień dobry, Polsko!”. Ponadto występuje w spektaklach warszawskiego Teatru Syrena.