Greckie skarby natury. Zakynthos czeka!

greckie skarbyTuryści, którzy chcą ujrzeć wyjątkowe cuda natury, nie muszą się wybierać do odległych krain. Wystarczy, że postanowią najbliższy urlop spędzić w Grecji, a dokładniej – na wyspie Zakynthos. To właśnie tu przyrodnicze bogactwa są najcenniejszym skarbem, a możliwość ich podziwiania okazać się może niezwykłym doświadczeniem dla każdego z nas.

Ogromne zainteresowanie wypoczynkiem na tej wyspie dziwić nie powinno. Zakynthos ma swą specyfikę i unikalny charakter. W znacznej mierze jest to zasługa potężnego trzęsienia ziemi, które pozbawiło wyspę zabytków, pozostawiając za to mnóstwo wolnej przestrzeni opanowanej przez przyrodę. Dziś to właśnie naturalne bogactwo wyspy jest jej najcenniejszym skarbem. Choć turystyka na Zakynthos rozwija się doskonale, w tutejszych osadach nadal panuje kameralna atmosfera. Ochrona przyrody zajmuje tu bardzo ważne miejsce, nie utrudnia jednak zbytnio życia turystom. W efekcie biura podróży, jak na przykład Rainbow Tours, mogą przez cały rok oferować nam ciekawe wycieczki na Zakynthos. A w które miejsca warto się wybrać?

Błękitne Groty – miejsce magiczne
Błękitne Groty to miejsce, które jest jedną z największych atrakcji na tej wyspie. Skalne nisze wypłukane przez wodę zachwycają, a możliwość podziwiania ich z pokładu wycieczkowego statku staje się dla każdego turysty wspaniałą przygodą. Skalne łuki oraz okna intrygują swymi kształtami, a pływanie w takim otoczeniu to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Ci, którzy zrezygnują z rejsu większym statkiem, a postawią na wyprawę mniejszą łodzią, będą mogli podpłynąć do tych największych grot i przyjrzeć się im jeszcze dokładniej.

Zatoka Wraku – symbol Zakynthos
Zatoka Wraku to kolejny punkt, którego w czasie pobytu na wyspie Zakynthos nie można pominąć. Wycieczkowe statki zabierają turystów w podróż na teren zatoki, której wizytówką stał się tajemniczy wrak. Jego obecność na piaszczystej plaży pobudza wyobraźnię najmłodszych turystów, którym tego typu atrakcje kojarzą się z rozbitkami lub z historiami o piratach. Autentyczna historia najsłynniejszego greckiego wraku jest jednak nieco mniej ciekawa. Statek ten został zbudowany w latach 30. XX w. i, jak podają miejscowe legendy, aż do lat 80. miał służyć greckim przemytnikom. Dlaczego pozostał opuszczony na jednej z najpiękniejszych plaż w Grecji? Tu teorii jest wiele. Faktem jednak pozostaje to, że w cieniu potężnych skał wznoszących się nad zatoką, wrak ten prezentuje się niezwykle tajemniczo.

Spotkania z żółwiami, czyli z wizytą na plaży
Plażowanie na Zakynthos bywa czasem trudnym zadaniem, jednak i tak wizyty na tutejszych plażach mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Wystarczy tylko nastawić się na to, że zamiast zabawy w wodzie będziemy odkrywać piękno niezwykłych żółwi, dla których wybrzeża Zakynthos stały się ważnym miejscem lęgowym. Żółwie Careta Careta, jako gatunek coraz rzadziej spotykany w naturze, są najpilniej strzeżonym skarbem tej wyspy. Nic więc dziwnego, że specjalne patrole dbają o porządek na plażach, a część z nich zostaje zamykana dla letników w chwili, gdy pojawiają się na niej te sympatyczne zwierzęta.

Zakynthos to przyrodniczy raj i wyspa, która każdego oczaruje swymi widokami. Dla tych, którzy stawiają na wypoczynek na łonie natury, będzie ona idealnym kierunkiem podróży.