Idealny wypoczynek, czyli jak przygotować optymalne miejsce do spania w naszej sypialni!

Planujesz remont lub wykańczasz swoje nowe mieszkanie? Zastanawiasz się nad odpowiednim przygotowaniem przyjaznej przestrzeni do spania? Sprawdź na co zwrócić uwagę, aby sen był przyjemnością!

Jak przygotować optymalne miejsce do spania

Odpowiednio duże łóżko, czyli rozmiar materaca

Podstawą wygodnego spania jest odpowiednio duże łóżko, które pozwoli na swobodne poruszanie się podczas odpoczynku. Dla dziecka z powodzeniem sprawdzi się łóżko 90×200. W przypadku nastolatków i osób dorosłych wygodna przestrzeń to 120×200, a nawet 140×200. W przypadku par, które cenią sobie wspólną regenerację minimalny rozmiar materaca to 160×200, choć tak naprawdę szansa na własną przestrzeń we wspólnym łóżku jest możliwa dopiero w nieco większych rozwiązaniach.

Twardość materaca

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednia twardość materaca ma naprawdę duży wpływ na nasze samopoczucie. Wiadomo, im materac jest twardszy tym zdrowiej, ale czasem warto znaleźć równowagę, aby nie tracić znacząco właściwości zdrowotnych na rzecz komfortu i odwrotnie. Warto także zwrócić uwagę na wypełnienie i systemy zastosowane w danym modelu. Im materac będzie mniej podatny na trwałe odkształcenia tym lepiej dla naszego kręgosłupa!

Rozmiar pościeli

Aby sen był udany warto zastanowić się nad rozmiarem pościeli, który spełni nasze oczekiwania. O ile wielkość poduszek jest raczej ustandaryzowana o tyle rozmiar kołdry to spory rozstrzał i możliwość wyboru. Śpiąc w pojedynkę optymalna będzie kołdra 140×200. W przypadku pary najlepszym rozwiązaniem będzie 200×200, a nawet 220×200 o ile wielkość materaca i łóżka na to pozwoli.

Poszewki, czyli idealne uzupełnienie dla pościeli

Mając już idealnie dobrany materac oraz rozmiar pościeli, kolejnym elementem jest wybór poszewek, które uzupełnią ten projekt. Kluczem do sukcesu jest dobra jakościowo pościel, dostępna w wielu w wariantach kolorystycznych i motywach. Bardzo dużo ciekawych rozwiązań znajdziecie na https://cottonmarket.pl/pl/c/Posciel/140, gdzie macie dostęp do wysokiej jakości materiałów z jednoczesną dostępnością wielu nowoczesnych i ciekawych wzorów.

Dobry sen wymaga planu!

Jak widzicie, aby sen i regeneracja były udane trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Warto zainwestować w dopasowane łóżko, materac, a także pościel! Dopiero całokształt daje szansę w pełni wykorzystać możliwości maksymalnego wypoczynku dla ciała i głowy!