Ile kosztuje profesjonalne powiększenie ust?

Która z Pań nie marzy o pięknych ustach? Jest to przecież jeden z głównych atrybutów kobiecości, podkreślających urodę. Te idealne to kształtne, uwydatnione i nawilżone usta, które wyglądają bardzo naturalnie.

Ile kosztuje profesjonalne powiększenie ust?

Zabieg profesjonalnego powiększania ust jest sprawdzonym sposobem na efektowne i zdrowe usta. Na czym polega, jak przebiega, gdzie można go wykonać i ile kosztuje powiększenie ust za pomocą kwasu hialuronowego? Poznaj najważniejsze informacje o tym coraz chętniej stosowanym przez kobiety zabiegu medycyny estetycznej.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zacznijmy od wyjaśnienia, że kwas hialuronowy zajmuje szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie estetycznej, gdyż jest substancją medyczną i preparatem bardzo bezpiecznym. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w każdym żywym organizmie, mając postać bezbarwnego żelu. Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody i wykonuje tę pracę wzorowo, gdyż jedna jego cząstka potrafi zatrzymać do 250 cząsteczek wody, idealnie nawilżając, ujędrniając i wygładzając. Z wiekiem jest go jednak coraz mniej w organizmie, stąd na pomoc przychodzi kwas hialuronowy pozyskany syntetycznie metodami biotechnologicznymi w laboratoriach. Nie oznacza to jednak, że jest gorszy od naturalnego. Charakteryzuje się dużą biozgodnością a nawet pozostaje w skórze dłużej, stąd tak chętnie stosowany jest w różnego typu zabiegach. Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w usta niewielkiej ilości preparatu z kwasem hialuronowym (najczęściej 0,5-1 ml) oraz wymodelowaniu warg.

Ile kosztuje profesjonalne powiększenie ust?

Klinika chirurgii plastycznej – Dr Szczyt

Do najważniejszych zalet powiększania ust kwasem hialuronowym zaliczyć możemy przede wszystkim naturalny efekt- usta są ładne, zdrowe, widocznie i estetycznie zarysowane oraz nawilżone. Bezpośrednio po zabiegu widzimy różnicę, a więc efekt jest natychmiastowy- oczywiście tuż po wstrzyknięciu usta i ich okolice są delikatnie zaczerwienione, co jest spowodowane w głównej mierze naciskiem podczas ich modelowania, jednak szybko ustępuje. Zabieg przebiega komfortowo, dzięki środkowi znieczulającemu zawartemu w skrzykiwanym preparacie, nie wymaga dodatkowych przygotowań a aplikacja kwasu trwa około 10-15 minut. Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest metodą bardzo bezpieczną a jego efekty utrzymują się 12-18 miesięcy. Po tym czasie jest rozkładany przez obecne w ciele enzymy. Zabieg można wielokrotnie powtórzyć.

Jak przebiega zabieg powiększenia ust

Choć zabieg nazywany jest powiększaniem ust kwasem hialuronowym, to właściwszy byłby termin modelowania. Polega ono bowiem nie tylko na podskórnym podaniu preparatu w celu zwiększenia objętości ust, ale także zaznaczenia ich konturu, pozbycia się opadających kącików, wyrównania asymetrii.
Profesjonalne przeprowadzenie zabiegu rozpoczyna się od specjalistycznej konsultacji- przedstawienia oczekiwań klienta i możliwości ich spełnienia z punktu widzenia medycznego. Następnie wypełniana jest ankieta, podpisywane niezbędne oświadczenia oraz ustalenie wszelkich szczegółów, w tym ilość potrzebnego preparatu. W ramach zabiegu kwas hialuronowy w postaci żelu, najczęściej pochodzący z ampułki, wprowadzony zostaje w głębokie partie skóry przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli. Substancja wstrzykiwana jest w pożądany, określony wcześniej obszar.

Gdzie można go wykonać i ile kosztuje

Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, stąd też na rynku pojawia się coraz więcej miejsc, gdzie można go wykonać. Należy pamiętać jednak, że nie każde z nich spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa i aby zniwelować ryzyko niepoprawnie wykonanego zabiegu, winno się korzystać wyłącznie z renomowanych klinik i salonów medycyny estetycznej. Jest to jedyna gwarancja jakości i bezpieczeństwa, pozwalająca cieszyć się oczekiwanym efektem.
Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Klinika Chirurgii Plastycznej Dr. Marka Szczyta, z lokalizacją w Wilanowie oraz na obrzeżach Konstancina. To jedyna tak zaawansowana technologicznie klinika w kraju, w której pracują najlepsi specjaliści, z użyciem sprzętu najnowszej generacji i preparatów najwyższej jakości. Zabieg wykonywany jest tu w znieczuleniu miejscowym i trwa ok. 30-60 minut. Nie wymaga dłuższego pobytu w klinice a ostateczny efekt widoczny jest po 1-2 dniach od zabiegu. Cena powiększenia ust kwasem hialuronowym to koszt od 1 300,00 PLN i zależna jest od ilości użytego preparatu.

Wpis znaleziono dzięki:

- Powiększanie ust

- kwas hialuronowy

- Namietne usta