Jak często prać pościel i ręczniki?

Pewnie zastanawiałyście się jak często powinnyśmy zmieniać pościel i ręczniki, żeby nie zagrażała naszemu zdrowiu? Sprawdź to koniecznie!

foto: Pixabay.com

Pot jest świetnym środkiem, dzięki któremu rozwijają się grzyby i bakterie. Mogą one doprowadzić do wielu dolegliwości. Sposobem na uniknięcie przykrych sytuacji jest częstsza zmiana pościeli i ręczników. Zatem jak często powinnyśmy to robić?

Dlaczego to takie ważne?

W naszej pościeli oprócz martwego naskórka, różnego rodzaju wydzielin intymnych czy potu oraz włosów, znajduje się mnóstwo roztoczy kurzu czy po prostu brudu. Może to doprowadzić do różnego rodzaju alergii i podrażnień.

foto: Pixabay.com

Jak często prać ręczniki?

Różne źródła podają, że najlepiej prać je raz na dwa tygodnie. Jednak my uważamy, że w trakcie takich upałów należy prać je częściej. Nawet raz na 3-7 dni. Pranie szybko schnie, także nie sprawia to większego problemu, a z drugiej strony roztocze lepiej się rozwija w wysokich temperaturach.

Pościel, po jakim czasie warto ją zmienić?

Kiedyś mówiono, że pościel wystarczy… wywietrzyć. Oczywiście, taka czynność może wspomóc higienę, jednak nie zastąpi to zwykłego prania. „Wietrzenie” pościeli przy tak wysokich temperaturach sprzyja bakteriom i grzybom, które rozwijają się w jeszcze szybszym tempie. Tę czynność polecamy  wykonywać zimą, kiedy temperatury spadają poniżej zera. Zabija to wszystkie drobno ustroje. Zatem, po jakim czasie najlepiej zmieniać pościel? Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku ręczników. Zalecana jest zmiana raz w tygodniu.

foto: Pixabay.com

Jak prać pościel i ręczniki?

Najlepiej w wysokiej temperaturze. Jednak większość producentów tekstyliów zaleca pranie w temperaturze 40-60 stopni. Ważne jest wcześniejsze zapoznanie z instrukcją użytkowania zalecaną przez producenta. Zbyt wysoka temperatura może zniszczyć ręczniki i pościel. Jeśli musimy prać ja w niskiej temperaturze, pamiętajmy aby uprasować ją.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Pranie

- Ręczniki

- Pościel