Jak dopasować kształt brwi do rysów twarzy? Sprawdź!

Chcesz, by twarz nabrała wyrazistości, a spojrzenie – głębi? Zadbaj o brwi, nadając im kształt – nieprzypadkowy, a dopasowany do rysów. Oto kilka wskazówek, dzięki którym dokonasz bezbłędnej korekcji brwi.

Jak dopasować kształt brwi do rysów twarzy? Sprawdź!

Kredka do brwi to jeden z podstawowych akcesoriów do makijażu. Wiele kobiet sięga po nią, chcąc w ten sposób ujarzmić drobne włoski. Problem w tym, że pierwszym krokiem do podkreślenia spojrzenia jest idealny kształt brwi. Kształt, który pozwoli zachować pierwotną linię, ale jednocześnie będzie dopasowany do rysów twarzy.

Jak wyznaczyć kształt brwi?

Przy regulowaniu kształtu brwi nie ma miejsca na przypadkowość. Zarys włosków musi idealnie współgrać z rysami twarzy – po to, by zachować jej proporcje i poprawić wyrazistość. Zatem jak wyznaczyć kształt brwi w praktyce?

  • Twarz owalna

Kształt brwi musi być łagodny – najlepiej z zachowaniem naturalnego rysunku. Ważne jest, aby końce brwi były wyraźnie cieńsze.

  • Twarz okrągła

Brwi powinny mieć kształt delikatnego trójkąta – z mocniejszym zaznaczeniem łuku wzniesienia. Taki trik optycznie wydłuży twarz.

  • Twarz kwadratowa

Kształt brwi powinien złagodzić wyraźne rysy twarzy. Dlatego łuk brwiowy musi być lekko okrągły oraz delikatny.

  • Twarz trójkątna

Brwi powinny mieć taki kształt, aby optycznie zwęzić szerokie czoło. Dlatego włoski należy wymodelować tak, by lekko unosiły się ku górze przy końcach, zaś ich początki muszą być zbliżone do siebie.

  • Twarz sercowata

W tym przypadku najkorzystniejszą opcją są brwi w kształcie mewek. Powinny być wygięte w 2/3 długości i opadać w dół. Odpowiedni kształt to jeden z elementów. Istotną rolę odgrywa długość, którą wyznaczają dwa punkty odniesienia. Pierwszy punkt leży na linii biegnącej od skrzydełka nosa przez wewnętrzny kącik oka. Punkt końcowy to przedłużenie linii od skrzydełka nosa po zewnętrzny kącik oka.

Jak podkreślić kształt brwi?

Sama regulacja brwi to dopiero początek. Jeśli chcesz nadać spojrzeniu większej głębi, musisz podkreślić kształt łuku brwiowego. Z pomocą przychodzi kredka do brwi. Pozwala na szybkie zaakcentowanie kształtu włosków, w każdej chwili umożliwiając demakijaż.
Zanim wykonasz pierwsze ruchy kredką, dokładnie wyczesz włoski. Pamiętaj także o tym, by pokrywać wyłącznie te miejsca, w których widoczne są prześwity lub nierówności. Zacznij od zaaplikowania kredki na zewnątrz łuku, a wewnętrznym kąciku wypełnij prześwity w tą stronę, w którą rosną włoski.

Aby efekt makijażu nie był karykaturalny, pamiętaj o tym, by kredka do brwi:

  • miała kolor zbliżony do koloru naturalnych włosków (może być jaśniejsza),
  • nie miała tłustej konsystencji.

Pierwsze próby samodzielnego nadawania kształtu brwi i ich makijażu mogą być trudne. Dlatego zanim nabierzesz wprawy, możesz zdać się na pomoc kosmetyczki.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kredka do brwi

- Kształt brwi

- Dobry makijaż