Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

W dzisiejszym świecie coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach i świadomie aranżujemy domy i mieszkania. W jaki sposób osiągnąć well-being, czyli dobre życie i balans za pomocą wystroju?

Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

Ergonomia polega na dostosowaniu środowiska, w którym funkcjonujemy, pod nasze indywidualne potrzeby. Obejmuje ona przyjazny dla użytkownika design, komfort i dobre samopoczucie. Na nasz well-being wpływają kształty, funkcje, ale i kolory, dlatego dekorując wnętrza, pamiętajmy, że kolory dzielimy na aktywne i pasywne. Aktywne – jak na przykład różowy, żółty i inne jasne kolory – sprawiają, że pomieszczenie jest większe i jaśniejsze, natomiast pasywne, czyli ciemne kolory – takie jak zielony czy fioletowy – dodają wnętrzom intymności i ciepła.

Wprowadź zieleń

Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

Sposobem na połączenie natury i przestrzeni, tak aby we własnym domu stworzyć zrównoważone środowisko, w którym możemy uczyć się, pracować i żyć, jest design biofilny. Zieleń i materiały naturalne dodają wnętrzom dobrej energii i sprawiają, że czujemy się lepiej. Rośliny wpływają również na nasze emocje, pomagają nabrać sił witalnych oraz ułatwiają skupienie się i zebranie myśli. Niestety codzienne wizyty w lesie dla wielu mieszkańców miejskich aglomeracji są niemożliwe dlatego warto przenieść odrobinę lasu do miejsc, w których spędzamy najwięcej czasu, czyli do domu i biura. Jeśli we wnętrzach chcemy zastosować biofilny design, pamiętajmy o następujących elementach: naturalnym świetle, wprowadzeniu zieleni, zadbaniu o czyste powietrze, wyważeniu kolorystycznym wnętrza i naturalnych teksturach. Jeśli połączymy te elementy z osobistymi akcentami, na pewno wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie.

Harmonia naturalnych materiałów

Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

Drewno, kamień i metale, czyli materiały naturalne, mogą wzbogacić i ożywić nasz dom. Ich główna wartość polega na długoterminowej użyteczności, naturalnym wyglądzie i wprowadzeniu harmonii do wnętrza. Jeśli szukamy rozwiązań związanych z naturą warto poszukać inspiracji w najnowszej kolekcji Trend od TechniStone®. Znajdziemy w niej m.in. wzór Ambiente Light, który przypomina surowy, hartowany kamień, urozmaicony subtelnymi elementami, dodającymi charakteru. Co istotne, materiał posiada o wiele wyższą plamoodporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do tradycyjnego kamienia, dzięki czemu zostanie z nami praktycznie na całe życie. Marka oferuje produkty wykonane z z surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, które dodatkowo są dostępne w szerokiej gamie kolorów. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w miejscach użyteczności publicznej.

Pozbądź się bałaganu

Brak porządku potrafi skutecznie zakłócić odpoczynek, sen, a także pracę. Starajmy się traktować swoje wnętrza jak małe centrum wellness. Stwórzmy dla siebie przestrzeń, w której możemy czytać, medytować i kontemplować. Otaczajmy się rzeczami, które nas uszczęśliwią i mają dla nas wymiar osobisty, jak na przykład ulubione książki lub zdjęcia. Zgodnie z mantrą Marie Kondo, autorki książki „Magia sprzątania”, powinniśmy trzymać tylko te przedmioty, których posiadanie daje nam przyjemność i przynosi radość, a wyeliminować te, które nic nie wnoszą. Jeśli nie możemy utrzymać porządku w domu, oznacza to, że mamy tych przedmiotów zbyt wiele.

Wpis znaleziono dzięki:

- Well-being

- Design biofilny

- Natura we wnętrzach