Jak poprawić wydajność pracy biurowej? Warto zacząć od monitora

jak poprawic wydajnosci biura
Odpowiedni rodzaj monitora wykorzystywanego w pracy może mieć znaczący wpływ na zwiększenie produktywności użytkownika. Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, podpowiada jak zoptymalizować pracę dobierając wyświetlacz dostosowany do potrzeb poszczególnych zawodów.

1. Praca na wielu oknach – 34-calowym monitor panoramiczny
34-calowy monitor PHILIPS BDM3470UP w formacie 21:9 bardzo dobrze sprawdzi się w pracy na wielu aplikacjach: finansista w łatwy sposób wyświetli na nim zestawienia rynkowe, a projektanta lub grafika zadowoli przestrzeń na poszczególne elementy złożonych projektów CAD-CAM. Panel oparty na matrycy AH-IPS wyświetla obraz w rozdzielczości 3440×1440 (Ultra Wide Quad HD) i tym samym zapewnia dużą przestrzeń roboczą. Dzięki funkcji MultiView użytkownik może jednocześnie wyświetlać treści z dwóch różnych źródeł sygnału. Zastosowana w monitorze podstawa SmartErgoBase pozwala na swobodne dostosowanie wysokości i kątów nachylenia ekranu do potrzeb użytkownika.

2. Zwiększona powierzchnia robocza – 40-calowy monitor 4K
40-calowy monitor 4K sprawdzi się zarówno w użytku domowym, jak i w pracy profesjonalisty. Fotografowie lub graficy będą mogli w łatwy sposób dostrzec najmniejsze detale oraz docenią szerokie kąty widzenia i wierne odwzorowanie barw. Dodatkowym atutem jest możliwość wygodnego działania na wielu oknach. Opcja Multiview pozwala podzielić ekran na cztery obszary i wyświetlać na każdym z nich jednocześnie obraz w Full HD. Producent zadbał również o atrakcyjny design monitora, stosując bardzo cienką ramkę.
Model PHILIPS BDM4065UC wyposażony został w matrycę VA z 8-bitową głębią koloru. Dzięki zastosowaniu czterokrotnie wyższej rozdzielczości w porównaniu do Full HD użytkownicy mogą cieszyć się bardzo szczegółowym obrazem o wysokim poziomie ostrości.

3. Dbałość o detale – 29-calowy monitor 4K
Model PHILIPS 288P6LJEB wyposażony został w matrycę TFT. Dzięki krótkiemu czasowi reakcji wynoszącemu zaledwie 1 milisekundę oraz możliwości wyświetlania ponad miliarda kolorów monitor dobrze sprawdza się podczas grania lub projektowania wspomaganego komputerowo. Monitor umożliwia wyświetlanie na jednym ekranie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł sygnału, bez strat na jakości czy ostrości obrazu. Konstrukcja monitora pomaga dbać o zdrowie i ergonomię stanowiska pracy dzięki podstawie Smart ErgoBase.