Jak przygotować włosy do skupu – prosty poradnik

Piękne i zadbane, długie, gęste włosy to prawdziwy skarb! Teraz możesz zmienić go w żywą gotówkę. Jeżeli planujesz zmienić fryzurę i mieć krótkie włosy, dowiedz się przedtem, czy możesz je sprzedać.

Oczywiście nie wszystkie włosy nadają się na sprzedaż, ale jeśli Twoje pasma są odpowiednio długie i zadbane, a do tego mają naturalny kolor, możesz znaleźć miejsce, w którym zechcą je kupić. W niniejszym tekście wyjaśnimy gdzie i ile cm włosów można sprzedać oraz w jaki sposób przygotować włosy do ścięcia.

Gdzie sprzedać włosy?

Włosy można obciąć i sprzedać na dwa sposoby: osobiście lub u fryzjera. Pierwszym sposób to jest samodzielne obcięcie włosów i wysłanie ich drogą pocztową. Ścięte kucyki lub warkocz należy zabezpieczyć z dwóch stron za pomocą gumek, starannie zapakować i wysłać do wybranego punktu, który prowadzi skup włosów. To jaką kwotę za nie otrzymasz dowiesz się, gdy po otrzymaniu przesyłki włosy zostaną zważone.

Jakie włosy przyjmują skupy?

 

Jak przygotować włosy do skupu – prosty poradnik

 

Skupy włosów stawiają kilka podstawowych warunków. Włosy na sprzedaż powinny być w jak najbardziej naturalnym stanie – nie mogą być farbowane ani poddawane żadnym zabiegom chemicznym, takim jak trwała ondulacja, prostowanie czy rozjaśnianie. Nie mogą też mieć rozdwojonych końcówek, jeżeli masz taki problem, musisz je skrócić tak, aby pozostały wyłącznie zdrowe końce. Długość włosów jest tu cechą bardzo istotną, ponieważ to od niej i od gęstości, czyli wagi włosów, zależy jaką kwotę otrzymasz za obcięte kosmyki.

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Zanim zdecydujesz się oddać włosy na sprzedaż, musisz je odpowiednio przygotować. Przed ścięciem włosy muszą zostać dokładnie umyte delikatnym szamponem i wysuszone, najlepiej bez użycia suszarki. Po umyciu nie należy korzystać z odżywek ani innych kosmetyków pielęgnacyjnych, tym bardziej z kosmetyków do stylizacji. Najcenniejsze są włosy, które nigdy nie były farbowane, ani traktowane preparatami chemicznymi zmieniającymi strukturę włosów.

Jak długie włosy nadają się do sprzedania?

Jeżeli masz długie zdrowe włosy, które planujesz obciąć i sprzedać, najpierw musisz je zmierzyć. Najczęściej skupuje się pasma o długości co najmniej 35-40 cm, oczywiście im dłuższe włosy, tym lepiej. Odpowiednio przygotowane włosy możesz zmierzyć samodzielnie lub poprosić o to w salonie fryzjerskim. To, na jakiej wysokości należy ściąć włosy, zależy od tego, jaką chcesz mieć fryzurę. Jeżeli na głowie zostaną włosy krótsze, możesz uciąć je blisko skóry, jednak nie zbyt blisko, aby dało się jednak ułożyć jakąś fryzurę.

Artykuł partnera