Jak rozjaśnić ciemne wnętrze? Jasne zasłony i dodatki to nie wszystko!

Podczas urządzania ciemnego pomieszczenia, warto skupić się na jasnych, niskich meblach, które nie będą przytłaczać pokoju. Należy zrezygnować z dużych, przysadzistych regałów na rzecz małych, ale pojemnych komód, smukłych bieliźniarek i witryn w naturalnych jasnych dekorach.

jasne mieszkanie 2
Jak rozjaśnić ciemne wnętrze? Jasne zasłony i dodatki to nie wszystko!

Jasne meble potrafią całkowicie zmienić i rozjaśnić ciemne wnętrza – nadają efekt lekkość i czystości. – mówi Ewelina Wójcik z działu marketingu marki Meble Wójcik. Warto także zwrócić uwagę na białe meble, które nie tylko świetnie rozjaśniają wnętrza, ale także nadają im bardzo nowoczesny charakter.

Dodatki
Jeżeli malowanie i zmienianie mebli, to zbyt duża rewolucja, rozjaśnić pomieszczenie można także przy pomocy mniej radykalnych kroków. Przede wszystkim, w ciemnych pomieszczeniach warto powiesić lustra – najlepiej naprzeciwko okien. Dzięki takiemu zabiegowi, światło dzienne będzie odbijając się w lustrze rozświetlać pomieszczenie. Wszelkie szklane dodatki – delikatne i jasne – pomogą lepiej dystrybuować światło po pokoju. Należy jednak pamiętać, aby nie zagracać wnętrza szklanymi „durnostojkami”.  Wszystko w umiarze. Łagodne i delikatne dekoracje – jak np. jasne doniczki do kwiatów, ramki do zdjęć, czy poduszki na meblach skutecznie rozjaśnią pokój.

Podłogi to kolejna zmora ciemnych pomieszczeń. Często pokryte ciemną wykładziną, czy nieestetycznym dywanem wpływają na przygnębiający nastrój w mieszkaniu. Dlatego warto się ich pozbyć i postawić na naturalne barwy – odkryć ukrywany latami parkiet , położyć panele w naturalnych barwach, czy zaopatrzyć się w jasny dywan. Niemniej jednak, podłoga powinna był jak najbardziej gładka.

Porządek
Na koniec najprostszy sposób na rozjaśnienie wnętrz…. porządek! Zupełnie inaczej będzie wyglądać pokój, z którego wyniesie się niepotrzebne, zagracające meble, wielkie i ciemne obrazy, czy drobiazgi, które już dawno przestały ozdabiać pomieszczenie. Im mniej szpargałów na regałach, szafkach i  półkach, tym przestronniej i jaśniej!

jasne mieszkanie
Jak rozjaśnić ciemne wnętrze? Jasne zasłony i dodatki to nie wszystko!
jasne mieszkanie 1
Jak rozjaśnić ciemne wnętrze? Jasne zasłony i dodatki to nie wszystko!