Jak się pozbyć drugiej brody? Liposukcja w wersji mini

Dobre pytanie! To taki defekt estetyczny, na który bywa, że nie mamy wpływu, lub mamy go w stopniu ograniczonym. Czasem wystarczy spojrzeć na naszych rodziców, żeby wiedzieć, w jakim miejscu tłuszcz upodoba sobie atrakcyjne lokum – rzecz jasna atrakcyjne z jego punktu widzenia.

Jak się pozbyć drugiej brody? Liposukcja w wersji mini
Jak się pozbyć drugiej brody? Liposukcja w wersji mini

Jeśli nie chcesz zaakceptować jego dyktatury, skorzystaj z mini-liposukcji laserowej. Zabieg jest bezpieczny, a bezwzględny despota już nigdy nie wróci „na stare śmieci”.

Rozbijanie tłuszczu laserem

Mini-liposukcja laserowa to zabieg, który przeznaczony jest dla osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej, najczęściej występującym miejscowo, np. w postaci drugiej brody. Energia lasera diodowego (np. Salsa 120) rozbija komórki tłuszczu, a dodatkowo stymuluje fibroblasty tego obszaru do produkcji kolagenu i elastyny. Jakie to ma znaczenie? Bardzo duże, po tradycyjnym odsysaniu może pozostać luźna skóra, tymczasem liposukcja podbródka laserem diodowym jednocześnie ujędrnia ten obszar, pozwalając zminimalizować potrzebę kolejnych interwencji estetycznych. Zabieg kosztuje ok 3500 zł.. Drogo? Być może, ale efekt utrzymuje się do końca życia.

Zabiegi zalecane po liposukcji podbródka

Kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej był zbyt duży, albo problem trwał już długo doprowadzając do trwałego rozciągnięcia skóry, po okresie rekonwalescencji, lekarz może zaproponować ci zabieg, który ostatecznie zwieńczy dzieło.

Nici liftingujące – modelowanie podbródka

Tłuszcz zniknął, ale owal nadal pozostawia wiele do życzenia – co z tym fantem zrobić? Stosuje się do tego celu specjalne nitki, które wpływają na kondycję skóry i modelują owal, np. First Lift BARB 4D. To nici nowej generacji z haczykami zwiększającymi przyczepność tkanek usianymi na całej powierzchni w układzie 4D. Zabieg trwa około godziny. Podbródek najpierw jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici liftingująco-ujędrniające, starając się nadać mu piękną linię. Podczas zabiegu możesz odczuwać delikatne ukłucia. Nie towarzyszy temu jednak ból, ani krwawienie lub obrzęk.  Efekt liftingu utrzymuje się od 9-12 tygodni.

Thermage CPT – obkurczenie luźnej skóry

Jeśli linia podbródka uzyskana po zabiegu mini-liposukcji cię zadowala, ale wiotka, wyraźnie
luźna skóra nadal nie daje ci spokoju, chcesz przy tym skorzystać z jednego zabiegu o dużej sile, ale nie lubisz inwazyjnych metod, porozmawiaj z lekarzem o Thermage CPT. Thermage® CPT jest zabiegiem, który bez przekroczenia bariery skórno-naskórkowej, przy minimalnym ryzyku powikłań, daje doskonałe efekty liftingu. Wykorzystuje opatentowaną technologię fal radiowych RF o wysokich częstotliwościach. Skóra podczas zabiegu jest podgrzewana specjalną głowicą do kilkudziesięciu stopni (tak, trochę boli, ale warto), a włókna kolagenowe w wyniku tego obkurczają się, dając efekt liftingu. Zabieg kosztuje ok. 5000 zł., ale prawdopodobnie nie będziesz musiała go więcej powtarzać. Efekt jest trwały, mimo że trzeba na niego poczekać do kilku miesięcy. Thermage CPT sprawdza się szczególnie w tych miejscach, gdzie skóra jest cienka i delikatna, np. na górną powiekę, dłonie lub dekolt. Częstym zaleceniem lekarzy po liposukcji jest karboksyterapia.

Karboksyterapia – ujędrnianie i regeneracja

Karboksyterapia jest powszechnie stosowanym zabiegiem, solo i w terapiach łączonych, z uwagi na doskonałe efekty ujędrniające, a także stymulujące skórę do szybkiej regeneracji. Zabieg wykonywany jest podskórnie.  Lekarz może zalecić wykonanie pierwszego zabiegu po upływie 1,5 tygodnia od liposukcji w serii 5-10 zabiegów, zabiegi karboksyterapii wykonywane są w odstępie co 5 dni. Jest to zabieg lubiany przez miłośniczki medycyny estetycznej ze względu na widoczne rezultaty i niską cenę. Uczucie podczas zabiegu na samym początku może wydać ci się trochę dziwne – jakby coś rozpierało od środka. W praktyce najczęściej stosuje się karboksyterapię na okolice oczu, skutecznie wygładza drobne zmarszczki, niweluje opuchnięcia, ujędrnia i spowalnia starzenie. Pojedynczy zabieg karboksyterapii kosztuje ok 250 zł. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, co plasuje go w kategorii lunchowych.

Konsultacja merytoryczna: dr Roman Prończuk