Jak urządzić komfortową strefę prysznicową?

Urządzenie idealnej strefy prysznicowej nie jest łatwym zadaniem. Podczas tego procesu należy pamiętać, aby kabina prysznicowa pasowała do aranżacji wnętrza i być komfortowa w użytkowaniu.

Jak urządzić komfortową strefę prysznicową?

Wybierając odpowiedni model kabiny należy zastanowić się nad jej kształtem, wielkością, sposobem otwierania drzwi, wariantem szkła oraz możliwościami jej spersonalizowania. Dopiero połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że korzystanie z przestrzeni prysznicowej będzie samą przyjemnością. Jedną z najistotniejszych spraw podczas wyboru, jest ustalenie miejsca, w którym kabina ma stanąć. To ono determinuje jej wielkość i wymiary. Na szczęście do wyboru mamy szeroki wachlarz produktów, które dopasujemy do każdej sytuacji aranżacyjnej. Na rynku dostępne są kabiny narożne, prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, asymetryczne, przyścienne, pięciokątne oraz typu walk-in. Niektóre firmy umożliwiają też zamówienie kabiny niestandardowej, zaprojektowanej wedle indywidualnych potrzeb.

Kabina na miarę

Jak urządzić komfortową strefę prysznicową?

Mieszkając w blokach, wyzwaniem jest ulokowanie urządzeń sanitarnych w funkcjonalny sposób, by były wygodne podczas użytkowania. Ograniczeniem bywa również umiejscowienie pionów kanalizacyjnych. By uniknąć dodatkowych prac związanych z remontem, warto wykorzystać odpowiednią kabinę prysznicową, która doskonale zagospodaruje dostępne miejsce. Firma Radaway proponuje produkty, które można zamontować np. pomiędzy miską WC i umywalką. W ofercie dostępy jest bowiem szeroki wachlarz modeli, które można dopasować do każdej sytuacji projektowej wnętrza. Program „Na miarę” umożliwia docięcie drzwi do potrzebnych wymiarów w taki sposób, by idealnie wkomponowały się w wolną przestrzeń. Usługa przydatna jest w przypadku wielu innych z pozoru problematycznych sytuacji. Dzięki niej możemy zamontować kabinę np. we wnęce, pod skosem, a nawet obudować nią słup konstrukcyjny,

Dzięki programowi „Na miarę” jesteśmy w stanie dopasować kabinę nawet do najbardziej nietypowego wnętrza. By ułatwić klientom wybór produktu, stworzyliśmy konfigurator online, który umożliwia określenie kształtu kabiny, modelu, wymiarów oraz sposobu jej montażu, nie wychodząc z domu – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy.

Jak urządzić komfortową strefę prysznicową?

Oprócz doskonałej kabiny pod względem funkcjonalności pamiętajmy również o jej estetycznej roli. Klienci mogą zdecydować się na produkty z okuciami w kilku kolorach – czarnym, złotym oraz w chromie. Mogą również swoją kabinę spersonalizować. W ofercie dostępnych jest m.in. 7 wariantów szkła oraz usługa laserowego grawerowania, która umożliwia naniesienie na szybę dowolnego wzoru, dzięki któremu model stanie się unikatowy i niezwykle designerski.

Jak urządzić komfortową strefę prysznicową?