Jak urządzić małą sypianie?

Mała sypialnia powinna być jednocześnie przestronna i funkcjonalna. Wiemy, że urządzenie małej sypialni to spory problem, ale tutaj dostarczamy przydatne wskazówki, które warto uwzględnić przy meblowaniu tego pomieszczenia.

Jak urządzić małą sypianie?

Zabudowana szafa

Jedną ścianę w sypialni warto przeznaczyć na garderobę. Decydując się na szafę, zyskujemy ogromną ilość miejsca, na wszystkie rzeczy niezbędne w każdym domu. Zmieścimy tam ubrania, pościele, koce, czy wiele innych rzeczy, na które nie mamy miejsca w innych pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem, optycznie powiększającym pomieszczenie będzie umieszczenie luster na drzwiach szafy. Dzięki temu sypialnia nie tylko będzie sprawiać wrażenie większej, ale będzie również jaśniejsza.

Łóżko do małej sypialni

Tutaj podstawową sprawą są wymiary łóżka. Musi być ono dostosowane do wielkości pomieszczenia. Najlepiej jest, gdy pomiędzy ścianą a bokiem łóżka mamy jeszcze od 50 do 80 cm wolnej przestrzeni, co pozwoli nam na bezproblemowy dostęp do łóżka.

Spacious living room with gray sofa and modern decor.

Wysokie łóżko z pojemnikami na pościel

Do małej sypialni warto wybierać tylko praktyczne rozwiązania. Dlatego w tym przypadku zalecamy wysokie łóżko z pojemnikami na pościel. W tych wysuwanych szufladach znajdzie się miejsce nie tylko dla pościeli, ale również dla wielu innych przydatnych rzeczy. U producenta mebli w stylu skandynawskim Scandicsofa.pl znajdą Państwo łóżko z czterema wysuwanymi pojemnikami na pościel i wysokim zagłówkiem. To propozycja jest nie tylko praktyczna, ale również doda sypialni stylu i elegancji.

Jak urządzić małą sypianie?

Jasne kolory

Sypialnia to miejsce, w którym powinniśmy się wyciszyć, odpocząć. W tym pomogą nam jasne kolory w pastelowych odcieniach. Bardzo dobrze będą wyglądały ściany w bieli, delikatnych odcieniach beżu, jasnej szarości, czy jasnego brązu lub błękitu. Jasne barwy będą dodatkowo optycznie powiększały pomieszczenie.

Zasłonięte okna

W małej sypialnie również musimy zadbać o zasłonięcie okien. Jednak w przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzą się rolety. Teraz mamy ogromny wybór rolet, które w ogóle nie przepuszczają światła z zewnątrz i na odwrót. Tutaj warto zastanowić się nad roletami podgumowanymi, które idealnie chronią pomieszczenie przed wzrokiem osób z ulicy. W małej sypialni powinniśmy zrezygnować z ciężkich zasłon, które dodatkowo obciążą pomieszczenie i zabiorą wolną przestrzeń.

Jak urządzić małą sypianie?

Szafki i półki w sypialni

W małej sypialni możemy postawić na szafeczki nocne, na których znajdzie się miejsce dla niezbędnych drobiazgów, a także lampki nocnej, przy której możemy nocą czytać książki. Jeżeli chodzi o szafki wiszące, najlepiej zamontować je nad szafeczkami nocnymi. W niektórych poradnikach, czy wizualizacjach małych sypialni znajdziemy szafki powieszone nad zagłówkiem, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. U wielu osób tak zawieszone szafki mogą wzbudzać lęk i stanowić przeszkodę dla spokojnego snu.