Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary?

Wybór okularów bywa problematyczny, zarówno w przypadku szkieł korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych.

 

glasses1 e1583758455775 - Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary?
Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary? Foto Joel Mott/Unsplash

Istnieje kilka prostych zasad, którymi powinno się kierować przy wyborze właściwych okularów. Na pewno wszyscy znają to przykre uczucie, gdy na wystawie każda para szkiełek wygląda pięknie i zachęcająco, a po włożeniu jednej z nich i przejrzeniu się w lustrze coś definitywnie nie gra.

aki tolentino Wd5sfFBe4Ng unsplash 1 e1582720281903 - Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary?
Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary? Foto Unsplash

Na co należy zwracać uwagę przy poszukiwaniu dobrych okularów?

Okulary to nie tylko szkła. Na ich budowę składa się również mostek, zauszniki i oprawki. Wszystkie,wizualnie są tak samo ważne. W przypadku szerokich i dużych nosów powinniśmy unikać grubych mostków. To tak, jak z jaskrawymi kolorami – zakładając neonową bluzkę niekoniecznie celowo przykuwamy spojrzenia. Gruby mostek podkreśli nos i sprawi, że będzie wyglądać nieproporcjonalnie do całej twarzy.

Mówi się, że dla osób z owalnymi, podłużnymi twarzami pasuje najwięcej rodzajów okularów. To prawda, ale absolutnie nie chodzi tu o dyskryminacje innych rysów. U jednych kulista twarz może być zaletą, ale w połączeniu z okrągłymi okularami może zacząć wyglądać zabawnie. Dlatego warto stawiać na przeciwieństwa.

Masz okrągłą twarz?

Sprawdź, jak wyglądasz w kanciastych oprawkach, np. wąskich i odsłaniających brwi. Dobrym pomysłem mogą być oprawki w kocim stylu, które nie tylko są stylowe, ale optycznie wydłużają buzię.

freshh connection fgiFAtH0QBU unsplash e1582722222792 - Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary?
Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary? Foto Freshh Connection/Unsplash

Jeśli twarz kształtem jest zbliżona do kwadratu, zamiast klasycznych Ray Banów poszukaj czegoś delikatniejszego. W tym przypadku poleca się zaokrąglone oprawki, np. w stylu lenonek lub aviatorek.

Wąska szczęka i szerokie czoło – kształt trójkąta, czasem kojarzona też z sercem. Postaw na kształt z naciskiem na dolną część okularów. Ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się okulary, które są oprawione tylko przy dolnej części szkieł, a górna pozostaje zaostrzona. Może to coś dla Ciebie?

nick fewings p 1 VJjU 88 unsplash e1582722698715 - Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary?
Jak wybrać odpowiednie do typu urody okulary? Foto Nick Fewings/Unsplash

Eksperymentuj z kolorami!

Czarny to nie jedyna barwa tego świata, chociaż, trzeba przyznać, że najwięcej okularów pojawia się w ciemnych odcieniach. Może motyw zwierzęcy, lub wyrazista czerwień? Kolorowe okulary ożywią każdy typ sery, nawet ten najbardziej blady.

Oczywiście, wyjątki potwierdzają regułę – nie zawsze należy się kierować ogólnie przyjętymi zasadami. W taki sposób łatwo jest przegapić coś wyjątkowego, co zdecydowanie, w połączeniu z naszą urodą, wyglądałoby jak hit sezonu. Przykładem są choćby pokazy mody. Modelki zakładają najróżniejsze typy okularów, niekoniecznie wpasowując się we wcześniej opisane ramy. Miej oczy szeroko otwarte – posługując się metodą prób i błędów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

 

 

Wpis znaleziono dzięki:

- wybór okularów

- okulary przeciwsłoneczne

- okulary korekcyjne