Jakich mężczyzn pragną kobiety?

Jakie cechy kobiety najbardziej cenią u mężczyzn? Kim jest "facet idealny" i czy w ogóle istnieje? Prezentujemy najbardziej pożądane typy mężczyzn.

Jakich mężczyzn pragną kobiety. Foto Michael Prewett /unsplash

Każda kobieta jest inna i każda inaczej opisałaby swojego wymarzonego mężczyznę, jednak w kwestii naszych preferencji istnieją pewne tendencje. Poniżej wyszczególniamy kilka męskich typów, które najczęściej zwracają uwagę kobiet i stają się obiektem fantazji.

„Bądź mężczyzną”

W ciągu ostatnich kilku lat coraz częściej pojawia się w mediach określenie „kryzys męskości”. Mimo, że brzmi nieco enigmatycznie, to zauważamy jego symptomy na co dzień – w postaci zwiększającej się liczby mężczyzn stale niezdecydowanych, zlęknionych i niezdolnych do podejmowania decyzji i przejęcia inicjatywy. Jako że kobiety stają się coraz bardziej niezależne, wyzwolone i otwarte, szukają kogoś, kto będzie w stanie dotrzymać im kroku, być prawdziwym partnerem i żyć w relacji „równy z równym”. Kobiety znają swoją wartość oraz dobrze wiedzą czego chcą i podobnej pewności siebie oczekują od potencjalnych partnerów. Zatem idealny mężczyzna jest zdecydowany, dokładnie wie, czego chce i nie boi się po to sięgać. Otwarcie mówi co myśli, nawet jeśli niekoniecznie przypadnie to do gustu rozmówcy – nie boi się i nie unika konfrontacji. Nie onieśmielają go kobiety, nie ucieka przez silną osobowością płci przeciwnej oraz potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, nie tracąc przy tym pewności siebie.

Człowiek czynu

Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy pomysł da się zrealizować. Człowiek czynu życiowe problemy traktuje jak zadania, które musi wykonać – nie szuka na siłę wymówek, nie wynajduje coraz to nowych przeszkód, które uniemożliwiają mu działanie. Mężczyzna tego typu chętnie wdraża w życie pomysły swoje lub partnerki, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się niemożliwe do zrealizowania albo pracochłonne. Aktywna postawa partnera wobec życiowych wyzwań daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa – dzięki temu wiem, że jej ukochany znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Nawet w największym kryzysie nie podda się i poszuka rozwiązania, które pozwoli mu zadbać o rodzinę. Dla wielu kobiet idealny mężczyzna ma odwagę, by konfrontować się z życiem, by walczyć z jego przeciwnościami i aktywnie podejmować wyzwania, które przed nim stawia. Pragniemy mężczyzn, którzy mają siłę sprawczą i wypracowują to, czego chcą, zamiast trwać w biernym oczekiwaniu na cud, który prawdopodobnie nigdy nie nadejdzie.

Facet z pasją

Pasja w połączeniu z poczuciem humoru to jedne z najważniejszych cech, których kobiety poszukują u mężczyzn. To własnie dzięki nim zainteresowanie i fascynacja partnerem nie maleje. W związku z założenia chodzi o to, żeby być razem, jednak od czasu do czasu trzeba pobyć osobno. Posiadanie własnych spraw i indywidualnych zainteresowań, które są tylko „moje” pomagają zachować integralność jednostki, co pozytywnie przekłada się na kondycję relacji. Posiadanie czegoś na wyłączność minimalizuje ryzyko przytłaczania siebie na wzajem – nieustanna obecność partnerów zdecydowanie nie jest zdrowa dla pary, a realizowanie się wyłącznie poprzez związek może prowadzić do poczucia niespełnienia. Mężczyzna z pasją zawsze ma o czym porozmawiać i z dużym zaangażowaniem opowiada o swoich zainteresowaniach. Pasja napędza i motywuje do działania oraz daje radość mimo upływu lat. Natomiast dzięki poczuciu humoru monotonia codzienności nie jest tak odczuwalna, a trudne sytuacje życiowe nabierają „ludzkiej twarzy” i stają się nieco mniej przytłaczające.

„Łobuz kocha najbardziej”

Każda z nas pragnie od czasu do czasu adrenaliny – chcemy czuć dreszczyk emocji na plecach, najchętniej wywołany przez nietuzinkowego mężczyznę. Mit bad boya elektryzuje kobiety na całym świecie od wieków i wciąż ma się bardzo dobrze. Nic dziwnego skoro tego typu mężczyźni niezaprzeczalnie wyróżniają się z tłumu, często przez aurę tajemniczości, którą wokół siebie roztaczają. Wzorzec relacji z przysłowiowym łobuzem stał się przedmiotem żartów już dawno, natomiast należy zdawać sobie sprawę, że fantazje na temat relacji z mężczyzną tego typu są niesamowicie popularne. Kobiety pragną faceta, który jest „jakiś” – ma w sobie tajemnicę, jest niepokorny, silny, męski, a nawet nieco szorstki… Z kimś takim nie można się nudzić, a już na pewno nie trzeba narzekać na brak emocji. Płeć piękna staje się coraz bardziej niezależna i realizuje się zawodowo, co niejednokrotnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i podejmowaniem ważnych decyzji. Presja jaką czują na sobie kobiety sprawia, że od czasu do czasu potrzebują chwili zapomnienia, utraty kontroli, totalnego rozluźnienia, oczyszczenia i… adrenaliny. Adrenaliny, której nikt nie zapewni w takiej ilości, jak właśnie łobuz.

AB