Jakie są przeciwwskazania do implantów?

Implanty to najtrwalsze rozwiązanie dla osób, które nie posiadają jednego lub kilku zębów. Ponieważ jednak jest to jeden z poważniejszych zabiegów stomatologicznych, to nie każdy może zdecydować się na tę metodę. Jakie są przeciwwskazania do implantów i kto musi pomyśleć o innej metodzie uzupełnienia braków w uzębieniu?

przeciwwskazania do implantów?
Jakie są przeciwwskazania do implantów?

Jak dbać o implanty zębowe?

Implanty powinniśmy traktować podobnie jak nasze naturalne zęby. Właśnie dlatego należy je regularnie myć – co najmniej dwa razy dziennie. Należy do tego używać specjalnej szczoteczki. Dodatkowo możemy używać irygatora, który wyczyści wszelkie pozostałości po jedzeniu. Taka higiena powinna nam zapewnić długie lata cieszenia się implantami. Dodatkowo należy regularnie udawać się do stomatologa na kontrole – pozwolą nam one wykryć wszelkie nieprawidłowości, np. stany zapalne.

Czy implanty są bezpieczne?

Tak, oczywiście jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne dla pacjenta, pod warunkiem, że implanty wykonujemy w renomowanym gabinecie. Oczywiście jak każdy zabieg, tak również implanty wiążą się z pewnym
ryzykiem wdania się zakażenia, ale odpowiednia higiena powinna uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami. Implant stomatologiczny wykonany jest też oczywiście z materiałów, które są całkowicie bezpieczne dla ludzkiego ciała. Dodatkowe informacje na temat bezpieczeństwa znajdziesz na stronie: Dental Fraternity Warszawa – implanty zębowe.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania implantów?

Jak każdy zabieg, i ten jest związany z pewnymi przeciwwskazaniami. Przede wszystkim implanty są złym pomysłem dla osób, które regularnie palą papierosy. Jak można się domyślić, stan ich zębów może spowodować, że implant spowoduje zakażenie. Z tego samego powodu nie jest to rozwiązanie dla osób, które zaniedbują higienę zębów. Przed zabiegiem wszelkie ubytki i próchnica muszą być też naprawione i wyleczone. Również różne choroby mogą spowodować, że założenie implantów będzie niemożliwe. Na przykład bruksizm i osteoporoza, które wpływają na stan zębów albo kości, nie pozwolą na taki zabieg. Również w
przypadku poważniejszych chorób jak AIDS czy nowotwór implanty są odradzane.

Implanty czy korony?

Wiele osób interesujących się tematem implantów czy koron nie rozróżnia tych dwóch rzeczy. Warto je rozróżnić zanim przejdziemy do tematu ceny. Implant to śruba, którą wkręca się w kość. Ma ona na celu zastąpienie korzenia zęba. Dopiero korona zastępuje sam ząb – zakłada się ją na implant. Dlatego jeżeli chcemy na stałe zastąpić naturalny ząb, musimy wybrać zarówno implant, jak i koronę lub most.

Jaka jest cena implantu zębowego?

W przypadku implantów ich cena bardzo zależy od materiału, z którego są one wykonane (może to być tytan, porcelana lub mieszanka kilku materiałów). Dlatego właśnie cena może się wahać od 1800 do nawet 4000 złotych. Oczywiście w tej cenie nie jest zawarty koszt samej śruby, ani też wizyt potrzebnych do zaplanowania założenia implantu i wizyty kontrolnej. Czasami już w tej cenie jest zawarty koszt zdjęcia RTG i badań, ale czasami pacjent musi uiścić dodatkową opłatę. Dodatkowo musimy oczywiście doliczyć koszt korony lub mostów założonych na implancie. Ich koszt może się wahać od 700 do 1600 złotych.

Czy warto zdecydować się na implant stomatologiczny?

Jeżeli nie należymy do jednej z grup, która nie może sobie pozwolić na to rozwiązanie, to jak najbardziej. Jest to trwała metoda uzupełnienia braków w uzębieniu, która pozwala na pełen komfort podczas jedzenia czy mówienia. Jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbać, to implanty zębowe mogą nam służyć przez 15-20 lat.

Artykuł partnera