Kamienie zodiakalne, czyli amulety dla 12 znaków zodiaku

Kamienie szlachetne działają na nasze ciało astralne i mają silny wpływ na nasze samopoczucie, a także wspomagają wewnętrzne moce, które drzemią w każdym z nas.

kamienie zodiakalne
Kamienie zodiakalne, czyli amulety dla 12 znaków zodiaku. Foto Alexey Demidov/Pexels

Kamienie zodiakalne

Każdy znak zodiaku posiada kilka przypisanych do siebie kamieni, które są z nim ściśle powiązane i mają szczególne, konkretne właściwości. Jakie kamienie zodiakalne oddziałują właśnie na Ciebie?

Baran: Granat

Granat pozwala przezwyciężyć lęki i nieśmiałość. Polecany jest dla osób, które pragną zostać liderami, przywódcami. Buduje poczucie własnej wartości. Pomaga w pozbyciu się zmiennych nastrojów.

Byk: Agat

Agaty nazywane są kamieniami dobra. Pozwalają rozwinąć dar jasnowidzenia. Przynoszą ukojenie i spokój, pomagają w kontaktach międzyludzkich. Są doskonałe dla ludzi obcujących zawodowo z naturą. Jeśli planujesz zająć się dziedziną związaną z Matką Ziemią, to ten kamień jest dla Ciebie.

Bliźnięta: Perła

Perły usuwają negatywne emocje i pomagają oczyścić toksyczne, trudne wpływy. Są też doskonałym narzędziem magicznym, i to nie tylko dla Bliźniąt, ale dla wszystkich położnych. W medycynie chińskiej uważa się, że sproszkowana perła ma cudowne właściwości odmładzające, hamujące proces starzenia.

Rak: Kryształ górski

Kryształ górski pomaga przede wszystkim w medytacji, a także w oczyszczaniu organizmu, ciała astralnego i pomieszczeń. Jest kamieniem wyjątkowym, posiadającym bardzo silne właściwości magiczne. Wspomaga komunikację ze światem duchowym. Jest wzmacniaczem i przekaźnikiem energii, w związku z czym należy bardzo często myć go pod bieżącą, czystą wodą. Działa kojąco i łagodząco podczas bolesnego miesiączkowania.

Lew: Bursztyn

Nazywany Kamieniem Życia, Bursztyn dostarcza elektronów i jonów ujemnych. Zbawienny wpływ bursztynu przypada na skórę i mięśnie. Często można spotkać kosmetyki z bursztynu, które wspaniale działają na zmarszczki, a także rozgrzewające i rozluźniające maści z tego kamienia. W magii bursztyn chroni nas od złych uroków, złego oka, złego spojrzenia.

zobacz także: Bursztyn – złoto Morza Bałtyckiego

Panna: Jaspis

Jaspis to bardzo dobry kamień dla kobiet. Wzmacnia macicę, reguluje miesiączkę i poprawia libido. Polecany jest też osobom nieśmiałym, ponieważ wzmaga pewność siebie, a ponadto jest kamieniem, który ma silne właściwości uspokajające. Pomaga też w dobrym zorganizowaniu sobie czasu, umacnia w dążeniu do celu. Jest to kamień, który pomoże nam zrozumieć swoje sny. Jaspisy są bardzo silnymi talizmanami pomagającymi poprawić i utrzymać dobrą atmosferę w rodzinie i w pracy.

Waga: Opal

Opal ma bardzo silne i pomocne właściwości, polegające na zrozumieniu swojej przeszłości.
Pomaga przepracować nam trudności i pogodzić się z tym, co minęło. Natomiast wykonana z opalu nalewka wpływa na zwiększenie produkcji białych i czerwonych krwinek oraz regenerację tkanek.

Skorpion: Rubin

Rubin jest kamieniem niezwykle energetycznym, przywracającym chęć do życia. Doskonale sprawdza się u osób przygaszonych, gdyż pobudza energię, pasję i chęć działania. Rubin przyciąga do nas wesołych, optymistycznych ludzi, pomaga także przywrócić ogień w związku. Uśmierza bóle w górnym odcinku kręgosłupa oraz łagodzi zmęczenie oczu. Wpływa na szybszą regenerację organizmu po chorobach.

Strzelec: Turkus

Turkus chroni przed złym okiem i wypadkami, polecany jest więc dla jeźdźców i kierowców. Pozwala szczerze i obiektywnie spojrzeć na siebie – zobaczyć siebie takim, jakim się jest naprawdę. Dzięki temu kamieniowi zachowasz pogodę ducha i optymizm, a także rozwiniesz swoje mocne strony. Łagodzi spory i konflikty, pomaga w analitycznym myśleniu. Noszony na czakrze gardła pomaga w jasnym i precyzyjnym wypowiadaniu się.

Koziorożec: Onyks

Onyks to kamień wewnętrznej mocy i siły. Polecany dla mediatorów, szefów, a także uczniów i studentów. Pomaga bowiem w skupieniu uwagi na najdrobniejszych szczegółach. Łagodzi stres.

Wodnik: Ametyst

Ametyst powinno trzymać się pod poduszką. Wzmacnia prorocze sny, pomaga w zasypianiu i w głębokim relaksie, bardzo silnie działa na wzmocnienie intuicji. Pozwala ujrzeć nam jasne strony życia. Umacnia przyjaźnie, uwalnia od fałszywych ludzi. Ametyst należy regularnie oczyszczać pod bieżącą wodą i ładować w świetle księżyca.

Ryby: Akwamaryn

Te kamienie zodiakalne niosą ulgę zmęczonym, zbolałym oczom oraz koją nerwy. Akwamaryn ma silną moc odganiania złych duchów. Jest pośrednikiem w komunikacji z istotami światła i dobrymi, anielskimi bytami. Pomaga nam również w kreatywności. Jeśli nosimy go przy sobie, będziemy wpadać na dobre pomysły, rozjaśni nam się umysł i odejdą ciemne, negatywne myśli. Ponadto dodaje odwagi. Pomaga dokończyć nam to, co rozpoczęte.