Kamienie zodiakalne, czyli amulety dla 12 znaków zodiaku

Kamienie szlachetne działają na nasze ciało astralne i mają silny wpływ na nasze samopoczucie, a także silnie oddziałują na wewnętrzne moce drzemiące w każdym z nas.

Kamienie szlachetne działają na nasze ciało astralne i mają silny wpływ na nasze samopoczucie, a także silnie oddziałują na wewnętrzne moce drzemiące w każdym z nas.
I tak – każdy znak zodiaku posiada kilka przypisanych do siebie Kamieni, które są z nami ściśle powiązane i mają szczególne, konkretne właściwości.
W naszym artykule znajdziesz opis jednego wybranego – przyporządkowanego do danego znaku kamienia.

* Baran – kamienie mocy to: Granat, Rubin i Diament

GRANAT – Kamień szlachetny z grupy krzemianów. Różnorodność składu chemicznego powoduje, iż mamy całą gamę granatów. Od zupełnie przezroczystych, po półprzezroczyste, aż po zupełnie nieprzezroczyste. O połysku tłustym, szklistym lub matowym.
Granat pozwala przezwyciężyć lęki i nieśmiałość, polecany jest dla osób, które pragną zostać liderami, przywódcami.Buduje poczucie własnej wartości. Pomaga w pozbyciu się zmiennych nastrojów.
W medycynie niekonwencjonalnej wspomagająco w zaburzeniach reumatycznych i chorobach stawów, regulująco w zaburzeniach ciśnienia krwi, usprawniająco w dolegliwościach jelitowych. Działa dodatkowo w dolegliwościach chronicznego marznięcia

* Byk – Kamienie mocy to: Szmaragd i Agat Mszysty

AGAT MSZYSTY – Bardzo powszechny kamień półszlachetny. Zawiera wrostki innych minerałów przypominające mech. Nazywane są kamieniami dobra. Dobrymi na wszystko…
Agat pozwala rozwinąć dar jasnowidzenia, jest tez doskonały dla ludzi obcujących zawodowo z naturą.Jeśli planujesz np. zając się rolnictwem, agroturystyką, ekologią czy inna dziedziną związana z Matką Ziemią – ten kamień jest dla Ciebie.
Pomaga zrozumieć jak wiele zawdzięczamy Matce Naturze i wspomaga w nauce korzyści , jakie płyną z obcowania z naturą.
Wyrównuje naszą kondycję psychiczną, przynosi ukojenie i spokój. Przywraca harmonię i pomaga w kontaktach międzyludzkich.

* Bliźnięta – Kamienie mocy to: Agat , Chryzoberyl, Perła

PERŁA – Produkt naturalny pochodzenia naturalnego . Perły maja magiczne właściwości lecznicze. Przypisuje im się właściwości wspomagające oziębłość seksualną. Są też doskonałym narzędziem magicznym nie tylko dla Bliźniąt ale dla wszystkich położnych.
W medycynie chińskiej uważa się, że sproszkowana perła ma cudowne właściwości odmładzające, hamujące proces starzenia. Stąd tak wiele kremów z masą perłową…Perły usuwają negatywne emocje i pomagają oczyścić toksyczne, trudne wpływy.

* Rak – Kamienie mocy to Szmaragd i Kryształ Górski

KRYSZTAŁ GÓRSKI – Kamień szlachetny z grupy kwarcu. Pomaga przede wszystkim w oczyszczaniu organizmu i w medytacji. Jest kamieniem wyjątkowym posiadającym bardzo silne właściwości magiczne i lecznicze. Jest bardzo silnym wzmacniaczem i przekaźnikiem energii, w związku z czym należy bardzo często myc go pod bieżącą , czysta wodą.
Oczyszcza ciało fizyczne, astralne, oraz wszelkie pomieszczenia.
Jeśli pracujesz lub śpisz w miejscu gdzie jest dużo urządzeń elektrycznych – używaj go jako odpromiennika. Wspomaga komunikację ze światem astralnym i duchowym.
Wspomaga prace nadnerczy, dobrze wpływa na cerę trądzikową, wspomaga i pobudza przepływ energii w organizmie.
Działa kojąco i łagodząco podczas bolesnego miesiączkowania

* Lew – Kamienie mocy to: Bursztyn, Topaz i Chryzolit

BURSZTYN – Skamieniała żywica nazywana Kamieniem Życia – dostarczająca elektronów i jonów ujemnych. Zbawienny wpływ bursztynu przypada zwłaszcza na okolicę : serca, gardła (tarczyca, astma , migdałki, problemy z zębami ). Przy tych dolegliwości zaleca się zakładanie naszyjników z bursztynu. Działa leczniczo i stymulująco także na dolegliwości skórne. W medycynie niekonwencjonalnej stosowany i używany w formie nalewek o działaniu regulującym prace jelit, oskrzeli, układu trawiennego.
W magii bursztyn chroni nas od złych uroków, złego oka, złego spojrzenia.
Jest szeroko stosowany w branży kosmetycznej i leczniczej.

* Panna – kamienie mocy to: Jaspis, Hiacynt i Szafir

JASPIS – Inaczej centkowany Kamień. Bardzo dobry kamień dla kobiet. Wzmacnia jajniki, macicę i reguluje miesiączkę i poprawia libido. Polecany tez osobom nieśmiałym, ponieważ wzmaga pewność siebie, ale jest tez kamieniem, który ma silne właściwości uspokajające. Zachęca nas do działania w sposób pewny, ale spokojny, pomaga nawiązywać więzy z innymi ludźmi. Pomaga w dobrym zorganizowaniu sobie czasu, oraz umacnia nas w dążeniu do założonych sobie zadań i celu. Jest to kamień, który pomoże nam zrozumieć swoje sny. Co ważne – Jaspis pomaga przezwyciężyć depresję!
Jaspisy są bardzo silnymi talizmanami pomagającymi poprawić i utrzymać dobrą atmosferę w rodzinie i w pracy.

* Waga – Kamienie mocy to: Opal, Lazuryt, Szmaragd

OPAL – Mineraloid z grupy krzemianów. Ma bardzo silne i pomocne właściwości polegające na zrozumieniu swojej przeszłości.
Pomaga nam przepracować przeszłość, trudne lub traumatyczne wydarzenia , a co za tym idzie zamknąć przeszłość. Nie pomaga w zapomnieniu, ale w uporaniu się z demonami z przeszłości, pogodzeniu się z tym co minęło i pomaga przepracować nam trudności z przeszłości, przekształcając je w wyciągnięcie wniosków i nauki.
Chroni przed chorobami serca, wątroby oraz wszelkiego rodzaju infekcjami.
Poprawia wzrok i łagodzi dolegliwości oczu. Wykonana z Opalu nalewka wpływa na zwiększenie produkcji białych i czerwonych krwinek oraz regenerację tkanek. Stosuje się go także przy leczeniu chorób krwi i układu krwionośnego.Wzmacnia serce, uspokaja i łagodzi objawy depresji.

* Skorpion – Kamienie mocy to: Rubin i inne czerwone kamienie

RUBIN – kamień szlachetny z grupy tlenków . Rubin jest kamieniem niezwykle energetycznym, przywracającym chęć do życia. Doskonale sprawdza się u osób przygaszonych, które mają resztki sił witalnych. Pobudza energię, pobudza pasję i chęć działania, chęć dalszego parcia do przodu. Jeżeli jesteś osobą bardzo dynamiczną – ostrożnie z tym kamieniem…
Dzięki rubinowi przestajemy uprawiając czarnowidztwo i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Energia Rubinu przywraca chęć życia.
Rubin przyciąga do nas wesołych, optymistycznych ludzi i zdarzenia, pomaga poprawić jakość i ogień w związku.
Wzmacnia serce, oczyszcza krew, pobudza krążenie, rozgrzewa zimne kończyny.Uśmierza bóle w górnym odcinku kręgosłupa, a także Łagodzi dolegliwości lub zmęczenie oczu.
Ma dobroczynne działanie na gruczoł grasicy, dzięki czemu wzmacnia odporność organizmu i pobudza system immunologiczny.
Wpływa na szybszą regenerację organizmu po chorobach, w szczególności po zawale serca.

* Strzelec – Kamienie mocy to: Turkus i Malachit

TURKUS – Turkus chroni przed złym okiem i wypadkami, polecany jest dla jeźdźców i kierowców. Pozwala szczerze i obiektywnie spojrzeć na siebie – zobaczyć siebie takim, jakim się jest naprawdę…
Dzięki temu kamieniowi zachowasz pogodę ducha i optymizm,rozwiniesz swoje mocne strony, złagodzi tez stany depresyjne. Bardzo dobrze oddziałuje na płuca i gardło oraz na cały układ oddechowy. Turkus , inaczej :kamień niebios pomaga łagodzić spory i konflikty, pomaga w analitycznym myśleniu . Dzięki niemu zachowujemy jasny umysł.
Bardzo pomaga też w chorobach reumatycznych.
Noszony na czakrze gardła pomaga w jasnym i precyzyjnym wypowiadaniu się.

*Koziorożec – Kamienie mocy to: Rubin, Onyks, Gagat, Chryzopraz

ONYKS CZARNY – kamień szlachetny z grupy Kwarcu . Jest to bardzo silny kamień, kamień wewnętrznej mocy i siły. Polecany dla mediatorów, szefów, osób, które wykonują trudne, analityczne, złożone zadania wymagające dużej wewnętrznej siły i ciągłej nauki i dokształcania się. Jest doskonały dla uczniów i studentów. Pomaga w skupieniu uwagi na najdrobniejszych szczegółach, w trudnych, niejasnych, skomplikowanych sprawach czy konfliktach. Wg medycyny niekonwencjonalnej ma bardzo szerokie zastosowanie:
Łagodzi zaburzenia neurologiczne, apatię i stres. Wzmacnia system immunologiczny i zapobiega chorobom zakaźnym.
Pomaga przy wszelkich infekcjach skórnych typu: zapalenie skóry, wysypka, infekcje grzybicze, a nawet poparzenia słoneczne. Wzmacnia system nerwowy, łagodzi dolegliwości oczu, stosowany przy leczeniu jaskry.
Pomocniczo w schorzeniach jelita grubego, prostaty i zapaleniu stawów.

*Wodnik – Kamienie mocy to: Szafir i Ametyst

AMETYST – Jest jednym z najsilniejszych kamieni i chyba jedynym, który bardzo pomaga w walce z uzależnieniami. Ametyst powinno trzymać się pod poduszką. Wzmacnia prorocze sny, pomaga w zasypianiu i w głębokim relaksie, bardzo silnie działa na wzmocnienie intuicji. Bardzo pomaga w walce z depresją. Pozwala ujrzeć nam jasne strony życia, wzmacnia nas w stanach lękowych .
Wzmacnia przyjaźnie, uwalnia od fałszywych ludzi.Ametyst należy oczyszczając pod bieżącą woda i ładować w świetle księżyca.
Dodatkowo pomaga na problemy skórne (naładowany ametyst warto włożyć do pudełka z kremem). Zmniejsza zapalenia, krwiaki i siniaki, niweluje bóle głowy.

* Ryby – Kamienie mocy to: Akwamaryn i Korale

AKWAMARYN – Należy do grupy berylów, oznacza morską wodę. Zielone i błękitne akwamaryny leczą i niosą ulgę zmęczonym , zbolałym oczom, a także koi nerwy. Ma silna moc odganiania złych duchów. Jest pośrednikiem w komunikacji z istotami światła i dobrymi, anielskimi bytami. Uważa się , że osiągnie apogeum swoich mocy i możliwości w erze Wodnika.
Akwamaryn pomaga nam w kreatywności, nosząc go przy sobie będziemy wpadać na dobre pomysły, rozjaśni nam się umysł i odejdą ciemne, negatywne myśli. Zniknie czarnowidztwo. Pomaga jasno sformułować w wypowiedź nasze myśli, zapobiega lękom i niepokojom. Nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje odwagi ludziom nieśmiałym .
Jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, obciążonych dużą odpowiedzialnością i stresem .
Pomaga dokończyć nam to, co rozpoczęte, doprowadzić wszystko do finału.
Łagodzi katar, alergiczne łzawienie oczu i alergie skórne. Chroni przed reumatyzmem oraz bólami szyi, a także zwiększa odporność na wszelkie infekcje organizmu.

Artykuł przygotowała Wróżka Oriana, doradca duchowy.

 

Wpis znaleziono dzięki:

- Kamienie szczęścia

- Amulety

- Kamienie mocy