Kąpiel w czerwonym winie? Czemu nie!

Wierzymy, że urodowe rytuały pozwolą nam długo cieszyć się gładką i promienną skórą. Z przyjemnością korzystamy ze sprawdzonych metod. Każda z nas zna kilka ponadczasowych już sposobów na piękno. Czy kąpiel w winie do nich należy?

Kąpiel w czerwonym winie
Kąpiel w czerwonym winie? Czemu nie!

Do niedawna popularnością cieszyła się kąpiel w mleku czy zbawienne działanie coli, jajek lub piwa na włosy. Czy przyszedł czas na wino? Poznaj kilka nieznanych dotąd właściwości.

Moc winogron

Picie czerwonego wina pomaga nam się rozluźnić oraz jest doskonałym dodatkiem do spotkań z przyjaciółmi lub wystawnych kolacji. Czy działa równie korzystnie na nasze ciało?

Winogronowy trunek zawiera utleniacze, które pomagają zwalczyć wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Jak się okazuje, ten alkohol potrafi zdziałać cuda ze zniszczonymi włosami!

Alkoholowa płukanka

Suche i łamliwe włosy spędzają sen z powiek wielu kobietom. To także powód do poszukiwania coraz bardziej wymyślnych i eksperymentalnych sposobów na zdziałanie cudu, na który tak liczymy. Resweratrol to substancja zawarta w winie, która wnikając we włosy, przyczynia się do poprawy ich stanu. Dzięki niej kosmyki stają się elastyczne, bardziej gęste oraz odzyskują dawny blask. Co ciekawe, Włoszki od dawna korzystają z korzystnych właściwości wina. Stosują alkoholowe płukanki.

Kosmetyki z winem

Odkrycie działania wina w dziedzinie urody, spowodowało pojawienie się mnóstwa nowości na rynku kosmetycznym. Możemy swobodnie poszukiwać maseczek oraz sprayów do włosów z alkoholowym składem. Czy to tylko marketingowe działania i wyolbrzymione właściwości winogronowego alkoholu? Aby się o tym przekonać, należy poszukać źródła.

Japońskie spa

Dla wielu osób alkoholowe kąpiele wydają się żartem. Japończycy jednak przekonują, że czerwone wino uzdrawia. W jednym z resortów można relaksować się w winnej kąpieli.

Czy spędziłabyś babski wieczór z alkoholem w nowej funkcji?

https://www.instagram.com/p/BdejDH7gG31/?taken-by=doble_em