Kosmetyki do twarzy – które wybrać, biorąc pod uwagę rodzaj cery?

Wybory kosmetyczne wbrew pozorom nie są takie łatwe jakby mogło się wydawać - bardzo często nawet wiedząc, jaki posiadamy typ urody, krem lub maska nie spełnia naszych oczekiwań. Jak zatem go wybrać, by być jak najbliżej ideału? Zapraszamy do lektury.

Kosmetyki do twarzy – które wybrać, biorąc pod uwagę rodzaj cery? Materiały prasowe

Najlepszy krem do twarzy – czyli jaki?

Dobry krem do twarzy ma za zadanie przede wszystkim ją upiększać, a nie sprawiać, że czujemy się źle we własnej skórze. Stąd też jeżeli posiadamy szarą, ziemistą cerę, powinnyśmy wybierać kremy do twarzy, które sprawią, że nasza twarz będzie rozświetlona i pełna młodzieńczego blasku. Jeśli jednak posiadamy przykładowo cerę, która potrzebuje bardziej zaawansowanej opieki i wielotorowego działania powinnyśmy skupić się przede wszystkim na jednym, głównym problemie. Niestety nie istnieją kremy do twarzy, które będą w stanie poprawić wszystkie jej niedoskonałości – przesuszenie na bokach twarzy musi być zniwelowane inny kremem niż tłusta cera w strefie T. Stąd też czasem posiadając np. cerę mieszaną, trzeba użyć dwóch kremów, by być zadowolonym z rezultatów swojej pielęgnacji. Warto także pamiętać, że same kremy np. w dogłębnym nawilżeniu nam nie pomogą i potrzebna będzie wieloetapowy rytuał pielęgnacyjny, np. w postaci zastosowania serum czy też maseczki.

Zaawansowana pomoc w postaci maseczek

Maski do twarzy są to kosmetyki, które mają więcej składników aktywnych niż kremy i są nimi bardziej nasycone. W zależności od ich konsystencji, przeznaczenia, postaci czy też działania są w stanie nam pomóc w wielu problemach skórnych. Przykładowo zaawansowane technologicznie maski ze złotem, srebrem, czy też innymi drogocennymi komponentami są w stanie w ekspresowym tempie ujędrnić i napiąć naszą skórę. Tego rodzaju maski są skierowane do osób, które mają cerę dojrzałą. Te żelowe, mające w swoim składzie nawadniające komponenty, w tym kwas hialuronowy są stworzone do cery odwodnionej. Maska z glinką lub glinka różnego rodzaju ma działanie przede wszystkim oczyszczające. Maseczki w płachcie z esencjami pielęgnacyjnymi również są bardzo skuteczne, najczęściej odświeżają, napinają i nawilżają skórę.

Wygląd skóry a zanieczyszczenia z zewnątrz

Jednak nic tak dobrze nie zadziała na naszą cerę, jak działanie od wewnątrz, czyli za sprawą odpowiedniego stylu życia. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o dietę, ale także o picie odpowiedniej ilości wody i dbanie o przebywanie w miejscach o jak najmniejszym stopniu zanieczyszczenia. Smog obecnie jest dużym problemem dla naszego organizmu i wyglądu naszej cery, choć powstało wiele marek kosmetycznych, które zapewniają, że ich produkty są w stanie ochronić naszą skórę przed zanieczyszczeniami. Jest to oczywiście możliwe ze względu na fakt, że dobierane są w nich jak najbardziej odpychające zanieczyszczenia składniki. Warto jednak polegać także na stałym dogłębnym oczyszczaniu naszej cery nie tylko poprzez demakijaż, ale także żele do mycia twarzy, w tym te micelarne, a także peelingi oraz kosmetyki z detoksykującym węglem.

Artykuł partnera

Wpis znaleziono dzięki:

- Kremy do twarzy

- Wygląd skóry

- Najlepszy krem do twarzy