Krzysztof Ibisz sprzedał kultowy Paszport Polsatu

Kultowy dokument, bez którego pod koniec dwudziestego wieku nie mógł obyć się żaden Polak? Oczywiście Paszport Polsatu! Obecnie książeczka ma jedynie wymiar sentymentalny. Za nostalgię niektórzy są jednak skłonni zapłacić.

Krzysztof Ibisz sprzedał kultowy Paszport Polsatu
Krzysztof Ibisz sprzedał kultowy Paszport Polsatu. Foto Polsat

Nowy program Czwórki „Łowcy skarbów. Kto da więcej”, czyli polska wersja formatu „Cash or Trash”, już zyskał rzesze fanów. Obsada show składa się z koneserów i dealerów antyków, którzy badają i licytują przyniesione przez uczestników interesujące przedmioty. W jednym z ostatnich odcinków programu gościem był prezenter Krzysztof Ibisz, który przyniósł ze sobą wydany w 1996 roku Paszport Polsatu.

Zobacz także: Za co Krzysztof Ibisz ceni kobiety?

Czym jest Paszport Polsatu?

W drugiej połowie lat 90. Polsat postanowił zainicjować wielki program lojalnościowy, który szerokim echem odbił się w całym kraju. Chodzi oczywiście o Paszport Polsatu, czy raczej Paszport Rodzinny Klubu Polsat. W ramach akcji imitujące prawdziwe paszporty książeczki rozesłano do 13 milionów gospodarstw domowych. Miały one umożliwiać udział w różnego rodzaju imprezach i konkursach organizowanych przez telewizję, a także uprawniać do wygrywania w losowaniu nagród. Poza posiadaniem książeczki z wylosowanym numerem, szczęśliwi zwycięzcy musieli podać emitowane danego dnia w programach Polsatu liczby. Tym samym akcja miała na celu podnieść oglądalność kanału. Na przestrzeni lat Paszport został fenomenem kulturowym, stając się bohaterem tekstów kultury i memów.

Krzysztof Ibisz sprzedał Paszport Polsatu

Tę kultową książeczkę postanowił ostatnio sprzedać jednak prezenter stacji, Krzysztof Ibisz. Imienny dokument z adresem dziennikarza sprzed ponad 20 lat znalazł się na aukcji podczas jednego z odcinków programu „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Celebryta sprzedażą pochwalił się na swoim Instagramie.