Kultowa Panna Kreseczka. Wanda Chotomska

Wydawnictwo Muza przy wsparciu Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie prezentuje pierwsze książkowe wydanie przygód kultowej Panny Kreseczki. Bohaterka książki to efekt pracy słynnego artystycznego duetu: wygląd nadał jej mistrz ilustracji dziecięcej – Bohdan Butenko, a o jej przygodach opowiedziała najbardziej ceniona w Polsce autorka książek dla dzieci – Wanda Chotomska.
Panna Kreseczka powstała z kilku kresek, narysowanych czarną kredką na płocie. Dziewczynka, znudzona tkwieniem w jednym miejscu, wskakuje na plecy przechodnia i wyrusza w świat. Z tą chwilą rozpoczyna niesamowitą podróż, podczas której przeżywa spotyka wielu przyjaciół i odnajduje swoją mamę – czarną kredkę.

Panna Kreseczka
Ta wyjątkowa książka powstała ze zbioru ponad sześćdziesięciu odcinków „Panny Kreseczki”, które w latach 1958–1959 co tydzień ukazywały się w magazynie dla dzieci „Świerszczyk”.

Panna Kreseczka
„Panna Kreseczka” jest pierwszą pozycją z nowej serii, w której wydawnictwo Muza, we współpracy z Muzeum Książki Dziecięcej, pragnie odświeżyć i zaprezentować kolejnemu pokoleniu klasykę opowiadań oraz ilustracji, które choć nieco zapomniane, wciąż są niezwykle ważne i ponadczasowe.

Do serii Muzeum Książki Dziecięcej poleca należy także „Muzykalny słoń” autorstwa Wandy Chotomskiej z oryginalnymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak.