Landing page – idealne rozwiązanie dla startującego biznesu

Wbrew pozorom nie zawsze optymalnym rozwiązaniem będzie tradycyjna strona internetowa. Znacznie większe zyski może przynieść jej minimalistyczna forma, skupiona w 100% na sprzedaży lub promocji danego towaru, czyli landing page.

Landing page – idealne rozwiązanie dla startującego biznesu

W dzisiejszych czasach internet staje się jednym z podstawowych narzędzi każdego przedsiębiorcy. Pomaga nie tylko kształtować swój wizerunek i utrzymywać kontakt z klientami oraz kontrahentami, ale może dać także niezwykle skuteczną możliwość błyskawicznego docierania z produktem bezpośrednio do grupy docelowej. Aby móc osiągnąć wszystkie te korzyści jednocześnie, musimy jednak odpowiednio się przygotować.

Czym jest landing page?

Każdy z nas po kliknięciu w reklamę lub w odnośnik trafił kiedyś na stronę, która zachęcała do podjęcia bezpośredniej akcji – zamówienia prezentowanego towaru, pobrania pliku czy zapisania się do newslettera. W każdym przypadku na pierwszy plan wysuwał się minimalizm. Nie musieliśmy błądzić pomiędzy setkami podstron, wszystkie niezbędne informacje znajdowały się na jednej stronie, która była w całości poświęcona wybranemu zagadnieniu. To właśnie landing page (z angielskiego – strona lądowania, czyli strona docelowa). Jej idea jest bardzo prosta – zastąpić skomplikowany serwis zbiorem idealnie skrojonych, minimalistycznych informacji, które skłonią klienta do podjęcia określonej czynności.

Kiedy wybrać landing page?

Jak każde rozwiązanie, także landing page ma swoje wady oraz zalety. W wielu przypadkach może okazać się strzałem w dziesiątkę, który zapewni gigantyczne zyski, jednak nie zawsze jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, które stawiamy przed stronami internetowymi. Kto powinien szczególnie zastanowić się nad tym rozwiązaniem? Przede wszystkim właściciele startujących biznesów. Kiedy nie mamy jeszcze zbyt bogatej historii i doświadczenia, a w naszej ofercie nie ma zbyt wielu unikalnych produktów, nie potrzebujemy rozbudowanego serwisu – aby skutecznie sprzedać nasz towar w zupełności wystarczy landing. Poza tym, to idealny sposób na przebicie się na trudnym rynku, który charakteryzuje się sporą i doświadczoną konkurencją. Dotarcie do klientów bezpośrednio z naszym produktem zwróci uwagę osób, znajdujących się w naszej grupie docelowej i pozwoli im skupić się bezpośrednio na wybranym towarze. Świadomość marki wchodzi wtedy na drugi plan. Tę powinniśmy jednak kształtować w inny sposób, chociaż oczywiście możemy wykorzystać landing page jako jeden z kroków do sukcesu.

Cechy landing page

Czym wyróżnia się skuteczny landing page? Przede wszystkim precyzją i skrótowością. To, że treści jest mało, tym bardziej powinno zwrócić naszą uwagę na jej jakość. Teksty powinny być nienaganne pod względem formalnym i jasne w przekazie, a zdjęcia i inne materiały graficzne powinny wyróżniać się optymalną rozdzielczością. Cała strona jest wprawdzie bardzo prosta, ale dzięki temu mamy jeszcze lepszą szansę na wykazanie się dobrym smakiem i znajomością najnowszych internetowych trendów. Należy także zastanowić się nad najważniejszym elementem landing page’u, czyli przyciskiem, umożliwiającym użytkownikowi podjęcie oczekiwanej akcji. Dzięki temu taka strona może stać się idealnym impulsem do rozwoju biznesu.

Artykuł został przygotowany przez firmę Landingi oferującą kreator stron landingowych.