Kupujemy meble kuchenne. Nowe zestawy czy używane?

kupujemy meble kuchenne
Kupujemy meble kuchenne. Nowe zestawy czy używane?

Zmiany w wystroju wiążą się jednak z dużymi kosztami, które trzeba ponieść, aranżując wnętrze. Czy warto zatem kupować używane meble do kuchni? A może po prostu lepiej znaleźć sklepy, które oferują korzystne ceny za nowe produkty?

Używane meble kuchenne – ceny i jakość

Wprowadzając się do nowego wnętrza lub remontując stare, zazwyczaj wyszukujemy najpierw pomysły i inspiracje na jego urządzenie, by potem móc buszować w sklepach  stacjonarnych i internetowych poszukując mebli. Gdy podliczymy wszystkie wydatki, często okazuje się, że nasze plany są dość kosztowne. Sporo osób zastanawia się wtedy, czy inwestować w nowe meble. A może kupić te używane? Jest przecież wiele serwisów, oferujących meble używane do kuchni.

Używane szafki kuchenne – dobrze się sprawdzą?

Są takie elementy wyposażenia kuchni, które można kupować od kogoś z większą pewnością niż inne przedmioty, chodzi o wszelkie „wolnostojące” elementy wyposażenia, takie jak stoliki czy szafki. Jeśli więc jesteście zainteresowani takim zakupem, pamiętajcie dokładnie sprawdzić jego stan i samodzielnie lub z pomocą kogoś, kto się zna ocenić, czy jest dobrze wykonany, utrzymany w dobrym stanie oraz czy uda się go bezpiecznie przetransportować.

Używane segmenty do kuchni – niebezpieczeństwo

Należy uważać jednak ze wszystkimi wieloelementowymi przedmiotami i zestawami mebli, które zamierzacie zainstalować w swojej kuchni. Ryzyko występuje już na poziomie transportu, a potem samego montażu. Pamiętajcie, że kupując meble kuchenne, które były już używane, nikt nie wymieni wam ich na nowe, jeśli podczas przewozu czy składania coś się zepsuje. Biorąc nowy element ze sklepu lub z salonu, zawsze otrzymujecie jakąś formę zabezpieczenia finansowego. Istnieją przecież sklepy, w których meble kuchenne nie są drogie, jak chociażby wszystkim nam znana IKEA. Lepiej więc sprawdzić najpierw wszystkie możliwe opcje w salonach wnętrzarskich, a potem dopiero wertować serwisy z ogłoszeniami.

Wyposażenie kuchni – warto z drugiej ręki?

O ile proste elementy, takie jak wspomniane wcześniej stoliki czy szafki kuchenne możemy często z powodzeniem kupić „z drugiej ręki”, to z kilku powodów powinniśmy się nad tą decyzją dobrze zastanowić. Pierwszym powodem jest to, o czym już wspomnieliśmy przy okazji mebli kuchennych – brak gwarancji. Drugi problem wynika zaś z niewiedzy na temat tego, co kupujemy. Choć sprzęt może na pierwszy rzut oka może wyglądać całkiem przyzwoicie, to jego faktyczny stan techniczny poznamy dopiero z czasem. Jeśli nie znacie się zatem na szczegółach kuchennego sprzętu, warto wziąć ze sobą fachowca lub po prostu zainwestować w nowe meble – bez ryzyka, że za chwilę jakiś element będzie do wymiany. A nawet jeśli do tego dojdzie, obejmuje was przecież wówczas okres gwarancji. Przemyślcie dobrze ten wybór – meble do kuchni przecież będą służyły wam przez wiele lat.

Wpis znaleziono dzięki:

- Nowe meble

- Nowa kuchnia

- Wiosenny remon