Kwiaty na urodziny? Jakie kwiaty urodzinowe wybrać?

Z przeprowadzanych cyklicznie przez kwiaciarnię internetową Euroflorist badań wynika, że okazją, na którą najczęściej kupujemy kwiaty dla rodziny i przyjaciół, są urodziny.Z przeprowadzanych cyklicznie przez kwiaciarnię internetową Euroflorist badań wynika, że okazją, na którą najczęściej kupujemy kwiaty dla rodziny i przyjaciół, są urodziny. W polskiej tradycji to święto o dużej wadze, więc gdy z różnych przyczyn nie możemy złożyć życzeń jubilatowi osobiście, idealnym rozwiązaniem będą przesyłki kwiatowe, dzięki którym można podarować kwiaty osobie przebywającej w dowolnym miejscu w kraju i na świecie. Jeżeli wiemy już, że doręczenie kwiatów nie jest problemem, pozostaje kwestia ich wyboru. Przygotowaliśmy małą podpowiedź.

Kwiaty na urodziny dla kobiet

Rzeczą oczywistą jest stwierdzenie, że ile kobiet, tyle gustów. Pocieszeniem jest jednak fakt, że ponad 95% ankietowanych kobiet w wieku 26- 55 cieszy się z otrzymanego bukietu kwiatów, niezależnie od ich rodzaju. Dla Pań ceniących prostotę i elegancję, dobrym pomysłem będzie bukiet długich róż w jasnych kolorach. Z kolei kobiety o romantycznej duszy ucieszą się z kwiatów takich jak eustomy. Niezależnie od tego czy wręczamy kwiaty urodzinowe osobiście czy za pośrednictwem przesyłek kwiatowych, dodajmy do nich kartkę lub bilecik z życzeniami. Kilka osobistych słów, ulubiony cytat jubilatki będzie przemiłym dodatkiem do bukietu oraz pamiątką na długie lata.
Idealne kwiaty dla mężczyzny na urodziny

Gdy po raz kolejny przed urodzinami taty, męża czy kolegi stajecie przed dylematem „jaki prezent wybrać?” przypomnijcie sobie nasze motto – kwiaty na urodziny, to najlepszy prezent! Ponad 80% z ankietowanych przez kwiaciarnię Euroflorist Panów, odpowiedziała, że bukiet kwiatów lub roślina doniczkowa byłyby dla nich atrakcyjnymi prezentami. Zaprzyjaźnieni floryści polecają w roli kwiatowego upominku symboliczną roślinę doniczkową (drzewko szczęścia lub ozdobnego bambusa) lub bukiet utrzymany w odcieniach niebieskiego.

Kwiaty urodzinowe dla dziecka

Bukieciki składające się z kwiatów w kolorach tęczy w natłoku najnowszych gadżetów i zabawek z pewnością będą oryginalnym prezentem urodzinowym, który oczaruje małego jubilata. Najmłodsza grupa ankietowanych z wrodzoną dla siebie autentycznością w zdecydowanej większości przyznała, że ich ulubione kwiaty to małe i duże gerbery (koniecznie w jak najbardziej żywych kolorach) stokrotki i różnego rodzaju chryzantemy. To właśnie na widok bukiecików przygotowanych z takich gatunków, na twarzach pojawia się największy uśmiech. Będzie on jeszcze większy, gdy bukiecik zdobić będą kokardki. Pamiętajmy, że obdarowując dzieci kwiatami, sprawimy im nie tylko oryginalną niespodziankę, ale i przyczynimy się do zapoznawania malca z tradycją i kulturą wręczania kwiatów na ważne okazje.