Laminowanie rzęs – na czym polega i jak się je wykonuje?

Laminacja rzęs to idealne rozwiązanie dla pań, które lubią wyglądać bardzo naturalnie, ale jednocześnie chcą cieszyć się bardziej wyraźnym i efektownym spojrzeniem.

laminowanie rzęs
Laminowanie rzęs – na czym polega i jak się je wykonuje? Foto yasser_youry/Unsplash

W dzisiejszych czasach stawia się na naturalność, dlatego trend na laminowanie rzęs nabiera niesamowitej popularności. Jeśli chcesz, aby twoje rzęsy były delikatnie podkręcone, pogrubione i przyciemnione będziesz bardzo zadowolona z tego zabiegu.

Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs to zabieg kosmetyczny polegający na odżywianiu, trwałym podkręceniu, przyciemnieniu własnych rzęs, bez uczucia ciężkości. W trakcie tej metody używa się keratyny, która pozostawia na włoskach osłonkę, która oprócz dodania rzęsom objętości, chroni je przed działaniem UV, wilgocią i składnikami podrażniającymi np. w kosmetykach. Po wizycie włoski zdają się naturalnie uniesione, podkręcone i widoczne jak po użyciu zalotki i tuszu. Dużym minusem jest, że efekt uzyskujemy tylko na miesiąc lub dwa.

Jak wykonać laminację rzęs?

ETAP 1.  Stylistka odtłuszcza rzęsy i nakłada na skórę pod oczami płatek, który zabezpiecza dolne rzęsy przed sklejeniem się z górnymi, a także chroni skórę pod oczami przed preparatami używanymi do zabiegu.

ETAP 2. Następnie stylistka nakłada na górną powiekę specjalny silikonowy wałek i  „nakręca” na niego górne rzęsy. Później pokrywa rzęsy odżywczym preparatem, który przygotowuje je do farbowania.

ETAP 3.  Po wyschnięciu odżywczego preparatu, na rzęsy nakładana jest specjalna farba do rzęs w czarnym lub brązowym kolorze. W zależności od wyboru. Farba schnie kilkanaście minut.

ETAP 4. Ostatni krok to utrwalenie keratyną wcześniejszych nanoszonych preparatów i farbę. Ważne jest, aby wszystkie preparaty dobrze wyschły. Zabieg zazwyczaj trwa około 60-90 minut.

Przez 24h od zabiegu odżywcze preparaty wchłaniają się, dlatego nie powinno się moczyć oczu lub narażać na wilgoć. Na początku rzęsy będą wydawały się szorstkie i posklejane jednak dobę po zabiegu staną się gęste i uniesione.  Na rzęsy można będzie można nakładać makijaż oraz używać kosmetyków do demakijażu. Opalanie się i chodzenie na basen nie psują również efektu zabiegu. Rzęsy są mocne, elastyczne i pełne głębokiego koloru zwykle od miesiąca do dwóch.