Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów

Naturalność i spektakularność mogą iść w parze, a trendy na nadchodzące lato pokazują, że to właściwe podejście!

Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów
Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów

Wymarzone zagraniczne wyjazdy, muzyczne festiwale i długie, wieczorne, wyjścia – to wszystko czeka nas latem i na wszelkich tego typu okazjach pragniemy wyglądać spektakularnie, w zgodzie z aktualnymi trendami. Jak kształtują się te dotyczące włosów? Strzyżenie, koloryzację i stylizację włosów łączy w tym sezonie jedno hasło – naturalność. L’Oréal Professionnel Paris podpowiada, jak wykorzystać ten trend i podkreślić naturalne piękno włosów, by uzyskać najbardziej efektowny rezultat.

Perłowa koloryzacja

Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów
Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów

Wyrafinowany, ale jednocześnie totalnie naturalny i dopasowany do indywidualnych cech look? To najbardziej oczekiwany w kwestii koloru włosów rezultat, którego osiągnięcie umożliwia totalny hit tegorocznego lata – French Balayage Pearls. To technika koloryzacji łącząca delikatne i stopniowe rozjaśnianie z neutralizacją tonów, w efekcie oferując wielowymiarową, świetlistą oraz perłową koloryzację. Do wyboru są tutaj 2 beżowe, opalizujące, świetliste tony i 3 chłodne. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie odcienia do indywidualnych cech, a tym samym zapewnienie w pełni naturalnego efektu.

Maksymalne wygładzenie w stylizacji

Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów
Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów

Wet hair to dobrze znany już efekt, który od kilku sezonów można obserwować na Instagramie wśród najbardziej popularnych it-girls. Latem 2023 będzie można go zobaczyć w kilku odsłonach – na rozpuszczonych, zaczesanych do tyłu włosach, a także w mocno ściśniętym koczku. Uzyskanie takiego rezultatu w każdym przypadku warto zacząć od wyciągnięcia włosów urządzeniem do stylizacji. Świetnie sprawdzi się tu prostownica parowa SteamPod4 od L’Oréal Professionnel Paris, która błyskawicznie wyprostuje i wygładzi pasma, a jednocześnie je wypielęgnuje. Następnym, a zarazem ostatnim krokiem przy tej stylizacji powinna być aplikacja wygładzającego kosmetyku takiego, jak żel-krem Liss Control lub olejek Liss Unlimited. Kosmetyki te podkreślą wygładzenie oraz pozwolą skontrolować gładkość włosów.

Surferskie stylizacje włosów

Zupełnie odwrotny, ale równie popularny, typowo wakacyjny sposób stylizacji włosów, który zatriumfuje również w 2023 roku to surferskie fale. To uwielbiana od kilku sezonów fryzura, dodająca uroku oraz umożliwiająca podkreślenie naturalnej urody. Z L’Oréal Professionnel Paris i spray’em Beach Waves można osiągnąć ten konkretny rodzaj fal nawet w środku miasta. Dzięki zawartości soli morskiej w składzie, produkt ten pomaga uzyskać pożądany efekt, którym w tym przypadku są zmierzwione, delikatnie matowe włosy – niczym te potraktowane przez słoną wodę i wiatr.

surferskie fale
Lato 2023 – najmodniejsze cięcia, kolory i stylizacje włosów

Najmodniejsze cięcia

Formą, która regularnie wraca na szczyt listy trendów, jest tzw. bob. Latem 2023 najmodniejszy będzie box bob, czyli bardzo klasyczna fryzura, bez większego cieniowania, której charakterystyczną cechą jest mocna, ciężka linia. Alternatywą dla tej fryzury, którą również będzie można zobaczyć na ulicach latem 2023, będzie delikatnie cieniowanie. Od tego znanego sprzed lat, odróżni je maksymalna naturalność. Z mody nie wychodzą też grzywki, szczególnie te w wersji ‘curtain-bangs’, czyli dłuższe, rozchodzące się na boki i delikatnie wpadające w oczy. Niezmiennie są one uwielbiana za efekt wyszczuplenia oraz wydłużenia twarzy.

Najmodniejsze stylizacje włosów 2023 to pełna naturalność!

Lato 2023 to konkretne rodzaje cięć, koloryzacji oraz stylizacji – wszystkie w duchu trendu na naturalność oraz dające możliwość modyfikacji i dostosowywania do indywidualnych cech. Typ karnacji, kształt twarzy, wysokość czoła czy typ skrętu włosa – te wszystkie elementy mają duże znaczenie przy jakimkolwiek wyborze związanym z włosami, również tym dotyczącym pielęgnacji. Tylko ta dobrze dobrana, uwzględniająca potrzeby włosów oraz dostosowana do pory roku, pozwoli utrzymać pożądany efekt przez długi czas. Latem idealnym produktem uzupełniającym pielęgnację będzie nowy krem Metal Detox od L’Oréal Professionnel Paris, który ochroni pasma przed promieniowaniem UV, ale też utlenianiem i wysoką temperaturą (aż do 230°C). W rezultacie można uzyskać efekt nawilżonych i miękkich włosów – nawet do 72 h 1 od użycia. A także o 83% 2 zwiększyć kontrolę nad ich puszeniem się.