Łazienki w odcieniach czerni i szarości

Łazienka w odcieniach czerni i szarości
Łazienki w odcieniach czerni i szarości

Polska marka tworząca designerskie łazienki Fjordd, proponuje wanny i umywalki w autorskiej palecie Colours, która zainspirowana była światem skandynawskiej przyrody. Tym razem polski producent prezentuje własne wersje szarości i czerni.

Colours by Fjordd

Vanad Wanad to pierwiastek bardzo rzadki w przyrodzie. Odkryty przez Skandynawów, swoją nazwę zawdzięcza staronordyckiej bogini Vanadis – tajemniczej, patronującej magii, zawsze kojarzonej z idealnym pięknem. Kolor Vanad to autorska wersja czerni i – podobnie jak jego mityczna patronka – jest niejednoznaczny i uwodzicielski. Slud Mieszankę śniegu z deszczem w języku norweskim określa się słowem „slud” – jest ona zimna i przybiera jasnoszary kolor. Najjaśniejsza i najchłodniejsza szarość z palety Fjordd została nazwana Slud i podobnie jak śnieg i woda, jest lekka i finezyjna. Mjøsa Mjøsa jest największym i jednym z najgłębszych jezior Norwegii. Jego wody mienią się subtelnymi barwami granatu i zieleni, a gdy słońce zachodzi za chmurami, tafla nabiera grafitowej barwy. Do takiej właśnie ciemnej szarości dodano delikatną fioletową nutę, aby powstał kolor Mjosa.

Niebanalne łazienki w wersji klasycznej

Wanna wolnostojąca Fjord nadaje się do zaaranżowania niebanalnej łazienki, co jednocześnie nie przeszkadza w tym, by model był wyjątkowo uniwersalny. Prosta linia krawędzi jednej ze ścianek sprawia, że wannę można zamontować także przy ścianie w łazience o standardowej wielkości. Ciekawa jest również możliwość zainstalowania tej wanny w oddaleniu od ściany – dynamiczna forma będzie wówczas najmocniejszym akcentem nadającym wnętrzu szczególny charakter. Umywalka nablatowa Fjord przyciąga uwagę amorficznym kształtem. Wielu osobom będzie przypominać dzieło natury – kroplę wody, kamień lub muszlę – ale z pewnością wszystkich przekona do siebie wygodą podczas codziennego mycia rąk czy pielęgnacji twarzy. Montowany na blacie model można połączyć z dowolną armaturą sztorcową blatową lub ścienną.

Łazienki w odcieniach czerni i szarości

Kolekcja łazienki Bolstad

Wanna BOLSTAD w nowoczesny sposób interpretuje klasyczny kształt wanny, znany od przeszło 100 lat. Kompaktowe gabaryty przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii formy i wygody w użytkowaniu umożliwiają wkomponowanie jej także w przestrzeń małej łazienki. Ta oryginalna w formie wanna wolnostojąca, ustawiona nawet w niewielkiej odległości od ściany, wprowadzi do łazienki lekkość i oddech. Jej ergonomicznie wyprofilowane i podwyższone oparcie daje poczucie komfortu podczas długich kąpieli. Umywalka BOLSTAD jest dowodem na to, że dobry design opiera się na niuansach. Model ten ma charakterystyczne lekko uniesione boki – dzięki temu woda nie rozpryskuje się podczas codziennego mycia rąk czy pielęgnacji twarzy. Bolstad można zamontować na blacie lub na szafce umywalkowej.

Sogne, czyli styl i komfort

Wanna SOGNE ma miękkie linie, kojarzące się z komfortem. Ta wolnostojąca wanna idealnie wpasowuje się w ponadczasowe wnętrze, wprowadza do niego poczucie harmonii i spokoju. Uniesione krawędzie powodują, że model ten otula ciało i pomaga odprężyć się po ciężkim dniu. Sogne jest idealna do kąpieli we dwoje. A przelew ukryty w bocznej ściance gwarantuje, że nie zalejemy łazienki.
Umywalki SOGNE są dostępne w dwóch rozmiarach. Ich formy harmonizują z kształtem wanny z kolekcji. Przeznaczone są do montażu na blacie, dzięki czemu ich instalacja okazuje się niezwykle łatwa. Dwa rozmiary pomagają w dopasowaniu Sogne zarówno do dużych, jak i małych łazienek.

Łazienki w odcieniach czerni i szarości

Senja

Wanna SENJA intryguje nieregularną formą, dzięki której staje się wyrazistym akcentem każdego wnętrza. Jej asymetria pozwala ponadto na wyjątkową̨ elastyczność we wkomponowaniu wanny w przestrzeń praktycznie każdej łazienki. Sprawdzi się jako wanna wolnostojąca, ale można ją też przysunąć blisko ściany i w ten sposób połączyć z klasycznie montowaną armaturą ścienną. Umywalka SENJA w wersji nablatowej stanowi dopełnienie wanny z tej kolekcji. Ma nowoczesny dynamiczny kształt. Wielkość i forma misy sprawiają, że woda nie rozpryskuje się na boki, gdy myjemy dłonie i pielęgnujemy twarz.

Łazienki w odcieniach czerni i szarości

Umywalka wolnostojąca – idealne uzupełnienie łazienki

fot.FJORDD_umywalka wolnostojąca Lyse w kolorze Vanad 2

Umywalka wolnostojąca Lyse ma formę delikatnie zwężającego się ku dołowi walca. Idealnie owalny przekrój oraz wyważone proporcje czynią z niej niemal minimalistyczną rzeźbę. Ustawiona w nowocześnie zaaranżowanej łazience przyciągnie wzrok i podkreśli elegancję wyposażenia.