Liminalna wraca na warszawskie deski

liminalna wraca na deski

Krwawa bajka o dorosłych księżniczkach i królewnach, których historie zaczynają się tam, gdzie zazwyczaj pada zdanie „żyli długo i szczęśliwie”

18 i 19 czerwca br. warszawska publiczność będzie miała okazję obejrzeć spektakl Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić w reżyserii Marty Ogrodzińskiej. Pokazy odbędą się o godzinie 20:30 na Hożej 51, w dawnej fabryce serów – nowej przestrzeni działań twórczych na warszawskiej mapie kulturalnej.

Bajki są nieodłącznym elementem dzieciństwa. To one uczą właściwych postaw moralnych, wrażliwości, rozpoznawania tego co jest dobre, a co złe. Pobudzają wyobraźnię, pozwalają identyfikować się z bohaterami i budować w ten sposób własną tożsamość. To przecież oczywiste, że małe dziewczynki to księżniczki czy królewny z jakiejś bajki. Ale co się z nimi dzieje gdy bajka się kończy? Gdy małe księżniczki stają się dorosłymi królowymi? Co kryje się pod „żyli długo i szczęśliwie”? Coś powbijali nam do głowy, ale nie wiadomo co z tym zrobić.
LIMINALNA. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić to historia pięciu dziewczyn, historia w której każda musi zmierzy się ze swoją bajką. Dorosłe już królowe stają do konkursu piękności. Co z niego wyniknie okaże się na Hożej 51.
LIMINALNA to interaktywny projekt, który jest efektem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej Grupy. Porusza ważne kwestie społeczne, które wciąż zbyt łatwo spychane są na margines, o których mówi się zbyt mało. Spektakl przygotowany został pod auspicjami Międzynarodowej Organizacji na Rzecz Praw Człowieka AMNESTY INTERNATIONAL w ramach akcji STOP Przemocy Wobec Kobiet.

Spektakl wygrywa wszystkie festiwale, na które jest zapraszany.

Tekst: Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ, inspirowany tekstami Elfride Jelinek, Frederica Beigbedera, Jarosława Iwaszkiewicza, Iva Andrića, Harukiego Murakamiego, Wisławy Szymborskiej, Marty Dzido, Katarzyny Bratkowskiej, Anais Nin, Wiliama Szekspira oraz materiałami prasowymi i wywiadami.

Terminy grania: 18–19 czerwca o godzinie 20:30
Miejsce: Produkcja Artystyczna, ul. Hoża 51 Warszawa, II piętro.
Bilety: normalny 30 PLN, ulgowy 20 PLN, rezerwacja: promocja@terazpoliz.com.pl
Czas trwania: 65 minut

Obsada:

Królewna Śnieżka, seryjna morderczyni – Kamila Worobiej
Śpiąca Królewna, w zmaganiach ze swoją cielesnością – Emanuela Osowska
Królowa Śniegu, dzieciobójczyni – Marta Jalowska
Kopciuszek, kobiecość jako towar – Adrianna Kornecka
Calineczka, handel kobietami – Dorota Glac
Reżyseria Marta Ogrodzińska