LIPOFILLING – chirurgia plastyczna

lipoliftingLipofilling polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar, a następnie wstrzyknięciu w inne miejsca naszego ciała.

Lipofilling polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie jest jej nadmiar, a następnie wstrzyknięciu w inne miejsca naszego ciała.

 

To sprawdzona i bezpieczna metoda poprawy wyglądu a także redukcji oznak starzenia. Ponadto wypełnianie za pomocą tłuszczu jest najbardziej ekologicznym zabiegiem plastycznym, gdyż nie wymaga podawania do organizmu obcych substancji chemicznych. Zabieg przeprowadzany jest w Centrum Chirurgii Plastycznej IQ Medica w Warszawie. Zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta czyni Lipofilling maksymalnie bezpiecznym zabiegiem, bez ryzyka reakcji alergicznej czy komplikacji związanych z wypełnieniem. Własną tkankę tłuszczową można przeszczepić praktycznie w każde miejsce, gdzie stosuje się inne wypełniacze. Zacząć można od twarzy – wypełniając zmarszczki i bruzdy, powiększając policzki oraz usta.

lipolifting piersi

Tłuszczem można również powiększać piersi, wyrównywać ich asymetrię, wypełniać miejsca po wyciętych guzkach piersi, powiększać pośladki lub podawać pod skórę dłoni. Podczas zabiegu korygującego biust można bez problemu osiągnąć powiększenie o jeden rozmiar. Jeśli chcemy, aby zmiana była większa, lekarz może zasugerować implanty jako najlepsze rozwiązanie.
Zakres Lipofillingu jest indywidualnie ustalany z Chirurgiem plastykiem. Określa on najlepsze miejsce, skąd można pobrać tkankę tłuszczową do wypełnienia. Po zabiegu około 25% przeszczepionej tkanki jest stopniowo wchłanianie przez organizm, reszta tłuszczu pozostaje w nowym miejscu na stałe.
Zabieg można powtórzyć po około 6 miesiącach w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu.
Do ważnych zalet tej metody można zaliczyć naturalny wygląd po zabiegu i brak widocznych blizn.
Bezsprzecznym atutem Lipofillingu jest krótki czas rekonwalescencji pozabiegowej, gdzie zasinienie lub obrzęk utrzymują się zaledwie kilka dni, a zazwyczaj 1-2 dni
po zabiegu widoczne są już jego efekty. Zabieg można przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym, a pacjenci chwilę po zabiegu mogą wrócić do domu.
W IQ Medica zabieg przeprowadza dr n. med. Piotr Osuch chirurg plastyk z ponad 10-letnią praktyką w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.
Koszt zabiegu: twarz – od 6000 zł, piersi od 9000 zł

żródło:www.iqmedica.pl