Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – większa precyzja, skuteczność i komfort dla pacjenta podczas zabiegu odsysania tłuszczu!

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. - większa precyzja, skuteczność i komfort dla pacjenta Infradźwięki to fale dźwiękowe niesłyszalne dla człowieka, zaś słyszalne dla niektórych zwierząt, którym służą do komunikacji.

Specjaliści medycyny nie muszą jednak słyszeć infradźwięków, aby móc wykorzystać ich unikalne właściwości. W świecie medycznym infradźwięki wykorzystywane są m.in. podczas liposukcji nutacyjnej N.I.L., którą rekomendują specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Na czym polega i czym różni się od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu? Podpowiadamy, dlaczego liposukcja infradźwiękowa to większa precyzja, skuteczność i komfort dla pacjenta podczas zabiegu!

Liposukcja niejedno ma imię

Odsysanie tłuszczu stało się w ostatnich latach jednym z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Przede wszystkim ze względu na coraz częstsze problemy pacjentów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów przy pomocy tradycyjnych metod odchudzania (diety i ćwiczeń fizycznych). Liposukcja infradźwiękowa, wykonywana w Bieńkowscy Clinic, pozwala pacjentom wyraźnie poprawić wygląd wybranych części ciała, a przy tym nie narażać ich na szereg niepożądanych skutków ubocznych, towarzyszących tradycyjnemu zabiegowi odsysania tłuszczu.

Do tej pory w gabinetach medycyny estetycznej królowały przede wszystkim dwie metody odsysania tłuszczu: liposukcja ultradźwiękowa i liposukcja laserowa. To bardzo skuteczne metody redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, które przynoszą trwałe i widoczne efekty wyszczuplenia, jednak w porównaniu z liposukcją infradźwiękową dostępną w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, nie działają z taką precyzją i delikatnością. Podczas zabiegu liposukcji N.I.L., dzięki sprężonemu powietrzu, specjalne kaniule zaczynają poruszać się w ruchu nutacyjnym (wibracyjny ruch 3D), co pozwala na usunięcie większej ilości tkanki tłuszczowej niż w przypadku zastosowania innych metod liposukcji. Jednocześnie możliwe jest zachowanie najwyższego bezpieczeństwa dla pacjenta. Ruchy nutacyjne kaniuli są tak delikatne i precyzyjne, że ryzyko niepożądanych skutków ubocznych po zabiegu zostaje zredukowane do minimum.

Liposukcja infradźwiękowa N.I.L. – w czym tkwi delikatność tej metody?

Liposukcja wykonywana przy pomocy infradźwięków to metoda nie tylko bardzo dokładna, lecz także delikatna. W aparaturze został zastosowany specjalny system czujników, które po natrafieniu na tkankę inną niż tłuszczową prowadzą do samoczynnego wyłączenia kaniuli. To pozwala zredukować do minimum ilość nierówności, obrzęków i zasinień, które pojawiają się po zabiegu liposukcji, a tym samym skrócić czas niezbędnej rekonwalescencji pozabiegowej. Dodatkowo, rozbijanie grudek tłuszczu zachodzi w taki sposób, że pobrany materiał może być następnie wykorzystany przy zabiegu przeszczepu tłuszczu, np. podczas powiększania piersi czy pośladków.

Infradźwięki, powstające na skutek ruchów kaniuli, wywierają dość specyficzny wpływ na struktury, które odpowiadają za odczuwanie bólu. Podczas odsysania tłuszczu metodą N.I.L., infradźwięki zmniejszają dolegliwości bólowe odczuwane przez pacjenta, co znacząco zwiększa jego komfort w trakcie terapii. Przed wykonaniem liposukcji infradźwiękowej konieczne jest jednak znieczulenie miejscowe pacjenta. Cała procedura trwa kilka godzin, jednak podczas niej możliwe jest usunięcie największej ilości tkanki tłuszczowej spośród wszystkich metod liposukcji dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej – aż do 4 litrów! Pierwsze efekty zabiegu widać już po upływie kilku lub kilkunastu dni od zakończenia procedury, zaś z biegiem czasu rezultaty pogłębiają się i umacniają.

Więcej informacji na temat liposukcji infradźwiękowej oraz cenę zabiegu znajdziesz na stronie https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-l/. O szczegóły pytaj też bezpośrednio w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.