Liposukcja Katowice – na czym polega ten zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?

Nadmiar tkanki tłuszczowej to dla wielu osób spory problem. Na szczęście, dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje rozwiązania, które pozwalają pozbyć się kompleksów raz na zawsze.

Liposukcja Katowice - na czym polega ten zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?
Liposukcja Katowice – na czym polega ten zabieg i kiedy warto z niego skorzystać?

Czym jest liposukcja?

Liposukcja Katowice to zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych przez pacjenta części ciała. Odsysanie może dotyczyć np. brzucha, pośladków, ud, ale również ramion czy łydek, a nawet podbródka lub szyi czy pleców. Oczywiście, liposukcja Katowice cena uzależniona jest przede wszystkim od rozległości obszaru, z którego ma zostać usunięty tłuszcz.

Planując zabieg liposukcji warto pamiętać o tym, że tkanka tłuszczowa usunięta z jednej części ciała może zostać zutylizowana, jednak można również wykorzystać ją do innych zabiegów. Niektórzy pacjenci decydują się na wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej do poprawy wyglądu i objętości biustu czy pośladków.

Wskazania do przeprowadzenia liposukcji

Jeśli chodzi o wskazania do przeprowadzenia zabiegu liposukcji, uogólniając można przyjąć, że zaleca się wykonanie odsysania tłuszczu w przypadku osób, które cierpią na nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych rejonach ciała. W takim przypadku efektywna redukcja tkanki tłuszczowej w określonym miejscu jest trudna. Przykładowo, liposukcja brzucha Katowice jest odpowiednim wyborem dla kobiet po ciąży, u których doszło do nadmiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej właśnie w wyżej wspomnianej okolicy.

Dodatkowo, wskazaniem do wykonania liposukcji może być lipodemia, czyli nasilone obrzęki i gromadzenie się tkanki tłuszczowej w nogach. Mężczyźni, u których stwierdzono ginekomastię, jak również osoby o wyjątkowo nierównomiernym rozłożeniu tkanki tłuszczowej w ciele także mogą skorzystać z tego zabiegu.

Kto może wykonać liposukcję?

Liposukcję może wykonać każda osoba pełnoletnia, pod warunkiem że nie cierpi na:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • cukrzycę,
  • schorzenia nerek oraz skóry,
  • choroby przewlekłe i autoimmunologiczne,
  • zaburzenia psychiczne.

Warunkiem koniecznym, który należy spełnić by zabieg liposukcji mógł zostać przeprowadzony, jest również umiejętność utrzymania stałej masy ciała. W innym przypadku, liposukcja Katowice nie tylko nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, ale wręcz może okazać się szkodliwa.

Oprócz powyższych, przeprowadzania tego zabiegu nie zaleca się u osób, które palą nałogowo.

Rodzaje liposukcji

Choć zasadniczo liposukcja polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przy pomocy kaniuli (zasysającej tłuszcz, plastikowej rurki), można wyróżnić kilka rodzajów tego zabiegu ze względu na technikę. Wśród przeprowadzanych zabiegów znajdują się liposukcja ssąca, z podwójną kaniulą, ultradźwiękowa, kawitacyjna, liposukcja wodna, a także laserowa.

Liposukcja Katowice cena

Koszt przeprowadzenia liposukcji jest w dużej mierze uzależniony od tego, z której części ciała planujemy usuwać tkankę tłuszczową, a także techniki liposukcji. Ceny wahają się od 3500 zł do około 10 tysięcy, przy czym najtańsze są zabiegi umożliwiające usunięcie tkanki tłuszczowej z podbródka czy ramion, a najdroższa jest liposukcja brzucha czy ud.

Artykuł partnera