Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD – co to za zabieg?

Idealnie wymodelowana sylwetka, płaski brzuch, krągłe pośladki - to marzenie wielu z nas. Nie zawsze udaje się jednak osiągnąć upragnione rezultaty dzięki diecie czy ćwiczeniom, ponieważ życie w ciągłym biegu, stresie i napięciu może znacząco ograniczać możliwości zdrowego stylu życia.

fit female body with the drawing arrows. Plastic surgery, healthy nutrition, liposuction, sport and cellulite removal concept. Studio shot.
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD – co to za zabieg?

Osobom, które mimo wszystko nie chcą rezygnować z perfekcyjnego wyglądu i pragną dobrze czuć się we własnej skórze gabinety medycyny estetycznej mogą zaoferować wiele interesujących sposobów modelowania sylwetki. Jednym z najnowocześniejszych takich zabiegów jest liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD to metoda, która umożliwia nie tylko redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej i likwidację niechcianych fałdek- pozwala ona także modelować, a wręcz rzeźbić sylwetkę w sposób podkreślający posiadane mięśnie. Efektem zabiegu jest uzyskanie niemal atletycznego, wysportowanego wyglądu, który zresztą jest teraz najbardziej pożądany. „Jest to zabieg wyszczuplający, ale potrafimy stworzyć sylwetkę sportowca, a więc efekt 3D pokazać może umięśnioną klatkę piersiową i sześciopak” wyjaśnia chirurg, dr n.med. Henryk Mekle.

Na czym polega działanie ultradźwięków w metodzie Vaser Lipo HD?

Metoda ta została opracowana przez chirurga pochodzącego z Kolumbii, dr Alfreda Hoyos, który przez wiele lat pracował nad uzyskaniem jak najbardziej precyzyjnej techniki modelowania ciała. W metodzie Vaser Lipo HD wykorzystywana jest energia ultradźwięków, która zostaje nakierowana na obszar występowania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Powoduje to rozdrobnienie tkanki tłuszczowej, dzięki czemu do jej odsysania można wykorzystać kaniule o średnicy mniejszej niż w tradycyjnej liposukcji. Jest to korzystne z wielu powodów- przede wszystkim pozwala w bardziej precyzyjny sposób pozbywać się tkanki tłuszczowej i usuwać nawet niewielkie jej ilości z wybranych fragmentów ciała, co z kolei przekłada się na ostateczne efekty modelowania sylwetki. Poza tym, cięcia konieczne do wprowadzenia kaniul są mniejsze, przez co cały zabieg jest mniej inwazyjny i obarczony mniejszym ryzykiem powikłań takich jak infekcje w ranie czy trudności w ich gojeniu. Takie postępowanie minimalizuje także ryzyko uszkodzenia pobliskich struktur w trakcie zabiegu i skraca całkowity czas rekonwalescencji. Co więcej, odessany tłuszcz może zostać w tym przypadku wykorzystany jako autoprzeszczep w miejsca ciała wymagające wypełnienia lub modelowania (np.w górne partie klatki piersiowej u mężczyzny, co stworzy obrazy sylwetki atletycznej). Odessany materiał w 90% tworzy bowiem czysta tkanka tłuszczowa – w przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, gdzie około połowę odsysanych treści stanowi krew i płyny tkankowe. Kolejną zaletą Vaser Lipo HD jest korzystne oddziaływanie energii ultradźwięków na skórę – pomimo odessania nadmiarowej tkanki tłuszczowej skóra wciąż pozostaje ona napięta, jędrna i gładka. Po klasycznej liposukcji często konieczne bywa chirurgiczne usunięcie obwisłej skóry, w przypadku liposukcji ultradźwięków taka sytuacja raczej nie występuje.

Jak wygląda zabieg liposukcji Vaser Lipo HD?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym, w zależności od rozległości obszaru poddawanego liposukcji. Sama liposukcja trwa zwykle od 2 do 5h. Pod koniec zabiegu w ciele pacjenta zakładane są cienkie dreny, które umożliwiają odpływ gromadzących się w okolicy operowanej surowiczych treści. Zakładana jest także specjalna kamizelka uciskowa. Pacjent pozostaje pod opieką lekarzy przez dobę po operacji. Następnie, po zmianie opatrunku i usunięciu drenów, zostaje wypisany do domu. Jeżeli w miejscach cięc zakładane są szwy, należy zgłosić się na ich usunięcie po upływie około 6-8 dni. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa średnio 14 dni, w czasie których należy stopniowo powracać do codziennych czynności z ograniczeniem intensywnego wysiłku. W celu podtrzymania efektów operacji wskazane jest poddanie się serii masaży limfatycznych. Pacjent także powinien w domu samodzielnie wykonywać masaż okolicy poddanej zabiegowi.

Efekty zabiegu liposukcji Lipo Vaser HD widoczne są niemal od razu – początkowo mogą jednak występować niewielkie krwiaki i zasinienia z towarzyszącym obrzękiem, które jednak ustępują w ciągu paru dni. Ostateczny efekt ocenia się po około 4-6 miesiącach. Dla zainteresowanych zdjęcia: www.tourmedica.pl/zdjecia-przed-i-po/liposukcja-ultradzwiekowa-vaser-lipo-hd-modelowanie-sylwetki – można zobaczyć efekty przed i po zabiegu liposukcji.