– Łysienie to bardzo częsty problem dorosłych pacjentów w mojej klinice. Estetycznie jest to dla niektórych niesamowicie krępujące – mówi dr Bartosz Pawlikowski, dermatolog. – Mezoterapia igłowa wykonywana na tym obszarze jest bolesna i trzeba ją wykonywać w serii, aby był efekt. Zabieg Magellan wystarczy wykonać raz w roku. To ogromny komfort dla moich pacjentów – mówi lekarz.
Mechanizm powstawania łysienia związany jest z przemianą testosteronu w dihydrotestosteron, który prowadzi do miniaturyzacji mieszków włosowych, a w końcowym etapie do ich całkowitego zaniku. Łysieniem telogenowym określa się nagłą i uogólnioną utratę włosów, wywołaną różnymi przyczynami. Najczęściej łysienie telogenowe występuje u kobiet między 30.a 60. r.ż. Choroba najczęściej rozpoczyna się nagle masywną utratą włosów z szybko postępującym przerzedzeniem. Niezależnie od rodzaju łysienia zawsze należy zacząć od wnikliwej diagnostyki obrazowej i serologicznej, by dokładnie ustalić przyczynę. Potem zostaje już tylko skuteczne leczenie. W zależności od rodzaju przyczyny terapie mają wielokierunkowy charakter i zawsze obejmują podanie osocza bogatopłytkowego metodą mikronakłuć skóry owłosionej głowy.
Magellan
Osocze bogatopłytkowe zyskało w ostatnich latach niesamowitą popularność. Wysoka skuteczność i ogromne bezpieczeństwo dają niemalże nieograniczone możliwości, a leczenie łysienia to tylko skromny wycinek terapeutycznych możliwości osocza.
Zabieg MAGELLAN polega na klasycznym pobraniu krwi i pozyskaniu osocza bogatopłytkowego dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie komputerowego separatora komórkowego. Pozyskane osocze spełnia wszystkie wymagania, jest cały czas w obiegu zamkniętym, co zapobiega jego skażeniu i przede wszystkim zawiera nawet 2 000 000 odseparowanych płytek krwi w mikrolitrze. Urządzenie separuje płytki w osoczu w ciągu kilkunastu minut. Następnie lekarz podaje preparat płytko w skórę głowy metodą tradycyjnej mezoterapii. Po około 3 miesiącach można obserwować efekt przyspieszonego wzrostu włosów.
– Magellan jest zabiegiem wspomagającym terapię leczenia wypadania włosów o każdej etiologii. Należy jednak stanowczo podkreślić rolę diagnostyki i leczenia farmakologicznego, bez których poprawa będzie duża, ale krótkotrwała – zaznacza lekarz.
Czy boli, skala bólu od 1 do 5:
Zabieg jest nieprzyjemny lecz nie bolesny. W czasie zabiegu odczuwane jest rozpieranie i pieczenie, to efekty stymulującego działania osocza. Wrażenia można ocenić na 2 w skali do 5.
Jak wygląda skóra zaraz po zabiegu?
Po zabiegu są widoczne drobne grudki rumieniowe w miejscach podania osocza. Zmiany ustępują po 12 h. Grudki w miejscach podania osocza ustępują po 12h, jeśli w czasie podania osocza dojdzie do powstania siniaka to wchłania się on tak długo jak inne u danej osoby.
Czas zabiegu:
Około 30 minut.
Ilość i jak często:
Wystarczy 1 zabieg na rok.
Efekty:
Stymulacja wzrostu włosów i poprawa objętości.
Wskazania:
- Rewaskularyzacja
- Odbudowa sieci drobnych naczyń krwionośnych
- stymulowane komórek mieszka do odbudowy
- Zapobieganie procesom wypadania włosów
- Wzmocnienie skóry
Przeciwwskazania:
- Choroby krwi
- Nowotwory
- Przyjmowanie antykoagulantów
Cena: 2500 zł.
Zabieg jest wykonywany w www.klinikapawlikowski.pl, Łódź, dr Bartosz Pawlikowski – dermatolog.