Martyna Wojciechowska zatrzymana w Pakistanie!

Podróżniczka została zatrzymana przez wywiad wojskowy w Pakistanie podczas kręcenia kolejnego odcinka "Kobiety na krańcu świata". Funkcjonariusze siłą skonfiskowali jej sprzęt!

maaa
Martyna Wojciechowska zatrzymana w Pakistanie, Instagram@martyna.world.
Dziennikarka wraz ze swoją ekipą została poddana aresztowi domowemu! Traumatyczne przeżycia Wojciechowska opisała na swoim fanpage’u:

„Początek był rewelacyjny. Spotkałam tu wspaniałych, serdecznych i gościnnych ludzi. Potem zaczęły się problemy […] W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu Kobieta na krańcu świata, zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska” – poinformowała Wojciechowska.

arty

W sprawę zostało zaangażowane Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które poinformowało o motywach aresztowania polskiej ekipy.

– Z otrzymanych od władz miejscowych informacji wynika, że dziennikarze telewizyjni dokonywali nagrań na terenach objętych restrykcjami, bez stosownych wiz (legitymowali się wizami turystycznymi), wymaganej akredytacji dziennikarskiej i zezwoleń administracyjnych na wjazd do tzw. restricted areas. Ekipa nie dostosowała się do zaleceń władz miejscowych, a przed przyjazdem do Pakistanu nie zasięgała informacji w naszej placówce i nie rejestrowała swojego pobytu – czytamy w komunikacie MSZ.

W trakcie pobytu w Islamabadzie cała grupa pozostawała pod opieką pracowników Ambasady RP. Wcześniej ekipa TVN zastosowała się do stanowczego zalecenia placówki, aby przejazd z Chitralu do Islamabadu nie odbywał się w nocy, lecz za dnia – dodał resort. Takie zalecenia zostały wydane dziennikarzom ze względów bezpieczeństwa.

Wszystko na szczęście skończyło się dobrze i cała ekipa dotarła już bezpiecznie do domu.

m