Masaż twarzy – naturalny sposób na najczęstsze problemy ze skórą

Wiesz, jak utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji i jak ważny jest ruch w Twoim życiu? Zapewne tak! W końcu aktywność fizyczna towarzyszy nam każdego dnia, przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

Masaż twarzy
Masaż twarzy – naturalny sposób na najczęstsze problemy ze skórą

Wiesz, jak utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji i jak ważny jest ruch w Twoim życiu? Zapewne tak! W końcu aktywność fizyczna towarzyszy nam każdego dnia, przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Z roku na rok poruszamy się coraz mniej – w dużej mierze związane jest to z rozwijającym się światem, technologią, pracą zdalną, windami, samochodami, a nawet dostawcą jedzenia. Wiemy jednak, ile minimalnie kroków każdego dnia należy wykonać i jakie ćwiczenia robić, by zachować sprawne mięśnie i kondycję na lata.

Mięśnie Twarzy z upływem czasu zaciskają się i skracają. Gdy pozostają stale zaciśnięte, tracą swoją naturalną sprawność deformując skórę. Zmieniając swoje pierwotne położenie, mięsień tworzy niekorzystny wyraz twarzy, który może wpływać na nasz wygląd, pewność siebie, samopoczucie, ale także na powstawanie zmarszczek czy migrenowych bólów głowy. Na twarzy zapisane są nasze emocje, każda z bruzd tworzy swoją historię, te na czole mogą świadczyć o zbytnim marszczeniu czoła bądź brwi, a czasem mogą symbolizować problemy ze wzrokiem. Zmarszczki wokół oczu, tak zwane kurze łapki, powstają między innymi przez zbyt ekspresyjne mrużenie oczu bądź przy częstym uśmiechaniu się, co akurat jest bardzo wskazane w życiu!

Zmarszczki na twarzy dodają nam uroku i nie ma w nich nic złego. Jest to naturalny proces starzenia się organizmu, niemniej jednak spięcia w mięśniach twarzy, które mogą powodować problemy z koncentracją, snem czy naszym samopoczuciem, mają ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i komfort życia.

Masaż twarzy pozwala nam nie tylko wygładzić płytkie zmarszczki czy zapobiec powstawaniu nowych, ale jest też formą relaksu i odprężenia dla nas samych. Poprawiamy w ten sposób krążenie krwi i przepływ limfy, co z kolei wpływa pozytywnie na wygląd naszej twarzy oraz jej kolor. Regularne masaże pomogą zniwelować napięcia mięśni i pozwolą nam pozbyć się obrzęków. Dodatkowo wykonturują owal, zniwelują cienie pod oczami oraz sprawią, że nasze oczy będę większe i nabiorą blasku.

„Wraz z upływem czasu, nasza twarz zmienia kształt, jędrność i proporcje. Powstałe napięcia mięśniowe mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, dlatego tak ważne jest, abyśmy zaczęli podchodzić do treningu mięśni twarzy z większą uwagą. To nieprawda, że masaż twarzy rozciąga skórę. Działa on na głębokie struktury, takie jak mięśnie i powięzi.”- uspokaja dyplomowana masażysta Alina Korytkowska znana jako @natural.facelifting. „Jest to naturalny sposób na pozbycie się najczęstszych problemów z jędrnością skóry takich jak drugi podbródek, lwia zmarszczka, czy bruzda nosowo-wargowa” dodaje.

Drugi podbródek to nie tylko tłuszcz!

Ułożenie szczęki, zła postawa ciała, częste garbienie się i patrzenie w dół podczas przeglądania informacji w telefonie, zbyt szybkie schudnięcie… To wszystko przyczynia się do powstawania drugiego podbródka, z którym zmagają się wszyscy, bez względu na tuszę. Powodem najczęściej jest zastój limfatyczny zlokalizowany w dolnej części twarzy. Przyczyn może być jednak więcej, u niektórych jest to po prostu uwarunkowane genetycznie.

Lwica wśród zmarszczek

Jedną z najczęściej pojawiających się na czole zmarszczek jest tak zwana lwia zmarszczka, często nazywana zmarszczką złości, gdyż osoba która ją posiada sprawia wrażenie groźnej. Główną przyczyną jej powstawania jest osłabienie mięśni brwi poprzez ich zbyt częste marszczenie. Nawyk ten jest bardzo ciężki do oduczenia. Jest jednak kluczowy w procesie niwelowania bruzdy. Masaż twarzy pozwoli rozluźnić spięcia, dzięki czemu spłyci zmarszczkę.

„Eliminacja nawyku ściągania brwi do środka w 90% pozwoli Ci zniwelować widoczność zmarszczek na czole. Dodając codzienny krótki masaż twarzy możesz poprawić wygląd swojej cery bez ingerencji chirurgicznej. Wszystko masz w zasięgu swoich rąk! ” – zaznacza Alina Korytkowska, wyjaśniając jedną z najbardziej problematycznych zmarszczek na twarzy.

Kluczem do osiągnięcia trwałych rezultatów jest regularność, tak jak z każdą inną aktywnością. Trening mięśni twarzy można wykonywać każdego dnia, wystarczy tylko 5 minut!

Masaż wykonuj zawsze na oczyszczonej skórze, nie spiesz się i bądź dokładana. Wsłuchaj się w swoją twarz i znajdź spięcia. Do masażu użyj olejku bądź kremu.

Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów!

Zmagasz się z podwójnym podbródkiem, lwią zmarszczką lub masz tendencję do powstawania bruzd nosowo-wargowych? Już 2 marca 2023 o godzinie 19:00 zapraszamy Cię na darmowe Warsztaty Live z Aliną Korytkowską, która podpowie, co zrobić, by zmniejszyć widoczność najczęstszych problemów związanych z utratą jędrności skóry twarzy. Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie https://amvicosmetics.com/knowledge_article/459/warsztaty-live-masaz-twarzy-mloda-i-jedrna-skora-b.

Wspólnie z AMVI Cosmetics odkryj magię naturalnej pielęgnacji i podaruj sobie młody wygląd! Widzimy się na Instagramie @amvicosmetics już 2 marca o godzinie 19:00! Save the date – to będzie wspaniałe spotkanie.

Artykuł partnera