Męskie wnętrza – niebieski powiew aranżacji

W projekcie nie mogło zabraknąć klasycznej czerni oraz białego ciepła, między innymi w postaci grzejnika marki Luxrad. Ciekawym elementem projektu autorstwa Zuzanny Kuc z ZU projektuje jest zabawa odcieniami niebieskiego.

Męskie wnętrza - niebieski powiew aranżacji
Męskie wnętrza – niebieski powiew aranżacji

Wnętrza wykończone w męskim klimacie mogą być tyleż nowoczesne i ponadczasowe, co przytulne. Dowodem takiego aranżacyjnego kompromisu jest pięćdziesięciosiedmiometrowe mieszkanie z ogródkiem, do którego jego właściciel wprowadził się na początku tego roku razem z dwoma labradorami.

Kolorystyczno-geometryczna wariacja wnętrza

Męskie wnętrza - niebieski powiew aranżacji

Pięćdziesięciosiedmiometrowe mieszkanie już od progu zaprasza granatem, który nie bez powodu już
od kilku sezonów nazywano nową czernią. To barwa, która dominuje na siedzisku w postaci miękkich, pionowych paneli. Najciemniejszy kolor z palety barw jest jednak motywem przewodnim miejsca do przechowywania w przedpokoju, a także wąskiej komody ze skórzanymi uchwytami w kolorze camelowym. Tropem koloru czarnego można podążyć do części dziennej, w której na pierwszy plan wyłania się lekko loftowa kuchnia z czarno-drewnianą zabudową. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym w tym pomieszczeniu jest połączenie dwóch rodzajów podłóg – szarego gresu i orzechowych desek. Zuzanna Kuc zadbała o optyczne powiększenie tej przestrzeni, dlatego też przy zabudowie kuchennej znalazło się miejsce na ogromne, niezwykle funkcjonalne lustro, za którym kryje się pojemna szafa.

Niebieski – kolor, który nie jedno ma imię

aranżacja

Kulminacyjnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa, w której show kradnie niebiesko-
biało-czarna paleta barw. Stalowo błękitna kanapa na stalowych, czarnych nogach zestawiona z dywanem z chwostami, utrzymanym w podobnej kolorystyce. Subtelnego nawiązania do stylu boho
dopełniają plecione osłony na doniczki. Delikatność odcieni została przełamana czarnym stolikiem
kawowym i miękkim pufem w geometryczne wzory. Całość wieńczy abstrakcyjna grafika ścienna w
czarnej oprawie, a także lampy o nietypowej konstrukcji. A skoro już o zabawie kolorami mowa, to nie sposób nie zauważyć, że przełamaniem granatu, a jednocześnie nawiązaniem do niebieskiego motywu jest także łazienka, w której dominuje jasny błękit. Wyjątkowe w tym wnętrzu są pionowe kafelki, urozmaicone dodatkowo granatowymi płytkami o tym samym kształcie. Ten sam zabieg został zastosowany również pomiędzy szafkami w kuchni w odwrotnym układzie kolorystycznym. Całości domowego spa dopełnia szara podłoga, która jest kontynuacją kuchni i przedpokoju oraz świetnie koresponduje z drewnianą szafką pod umywalkę.

Ciemne wnętrze przełamane kontrastową bielą

aranżacja

Błękitny klimat został przełamany bielą, której głównym przedstawicielem w tym wnętrzu jest grzejnik. Model Scala New od marki Luxrad składa się z trapezowych paneli poziomych, które doskonale korespondują z frezowanymi meblami łazienkowymi, a także z geometrycznym klimatem całego pomieszczenia. Innowacyjna, ale wciąż minimalistyczna forma to ta strona urządzenia grzewczego, która świetnie wpisuje się w aranżację całego mieszkania. Grzejnik swoją formą nawiązuje zarówno do nowoczesno-subtelnego stylu mieszkania, jak i do użytych materiałów. Jego drabinkowa konstrukcja oszczędza sporo miejsca, a do tego umożliwia optymalne ogrzanie pomieszczenia – podkreśla architektka Zuzanna Kuc.

Męski styl – co to oznacza?

meble kuchenne

Mieszkanie w męskim stylu wcale nie musi być surowe – ponadczasowa czerń i uniwersalne drewno,
które zostały zestawione z bestsellerowym już granatem, ale także nietuzinkowymi odcieniami
niebieskiego to połączenie tyleż stonowane, co rześkie i ciepłe.