Metamorfozy Cezarego Pazury

metamorfozy pazuryCezary Pazura to jeden z najlepszych polskich aktorów i nie mogło go zabraknąć wśród gwiazd poddanych metamorfozom Międzynarodowego Studium Dziewulskich. Aktor pomimo bardzo napiętego grafiku pracy zgodził się aż na dwie sesje zdjęciowe. Z wielką przyjemnością prezentujemy efekty pierwszej sesji gdyż było to pełne humoru i profesjonalizmu przeżycie. Aktor pojawił się w studio punktualnie. Ustaliliśmy, że podczas każdej sesji wykonamy trzy metamorfozy. Czarek jak przystało na urodzonego komika od samego początku aktywnie uczestniczył w powstawaniu postaci.

Pierwszą była Kobieta – Wamp. Każdy kto choć trochę próbował swych sił w charakteryzacji wie doskonale, że przerobić prawdziwego faceta o charakterystycznych rysach w pełną powabu kobietę jest niebywałym wyzwaniem. Kunszt aktorski naszego gwiazdora utwierdził nas w przekonaniu, że efekt będzie znakomity. Pracę rozpoczęliśmy od odmłodzenia twarzy. W tym celu zastosowaliśmy profesjonalne korektory tuszując wszelkie zmarszczki i przebarwienia skóry. Następnie dokonaliśmy zmiany rysów twarzy stosując technikę cieniowania. Najbardziej zależało nam na zmianie kształtu nosa aktora. Kolejną czynnością było wykonanie lekko przerysowanego wieczorowego makijażu w ciemnej tonacji. Nie obyło się oczywiście bez mnóstwa żartów ze strony Czarka w trakcie powstawania tej metamorfozy. Całość efektu wzbogaciliśmy o niezbędną czarną filmową perukę i prawdziwie wieczorową kreację Wampa z różą w dłoni.

metamorfozy pazury2 Kolejną postacią zaplanowaną na pierwszą sesję był Licealista. Ta metamorfoza wymagała kilku typowych filmowych tricków, gdyż efekt w zamierzeniu miał być przerysowany i komiczny a aktor finalnie miał wypaść nie do poznania. Do tego celu zastosowaliśmy techniki odmładzania, w tym tuszowania zmarszczek i przebarwień skóry. Następnie za pomocą profesjonalnej palety kolorów nanieśliśmy na twarz Czarka mnóstwo piegów. Było to potrzebne gdyż całość metamorfozy miała zwieńczyć ruda potargana peruka. Ale zanim to nastąpiło zmieniliśmy jeszcze zgryz aktora za pomocą sztucznych krzywych i zepsutych zębów, uzyskując rewelacyjny efekt. Na koniec przyszedł czas na uczniowskie okulary oraz potarganą koszulinę. Nasz gwiazdor doskonale odnalazł się w komediowej roli niesfornego licealisty.

metamorfozy pazury3Trzecią metamorfozą pierwszej sesji była postać postrzelonego w walce Rambo. Jak przystało na prawdziwego wojownika nieodzowne było uzyskanie efektu zmęczenia i pobrudzenia. Aby zwielokrotnić efekt walki zastosowaliśmy wosk i sztuczną krew w celu zrobienia świeżej rany po postrzale. Spływająca profesjonalna krew nadała postaci prawdziwego fimowego charakteru. Na końcu tworzenia Rambo wykorzystaliśmy filmową lekką i długą perukę oraz paramilitarny kostium, w którym Czarek doskonale odnalazł się w roli legendarnego wojownika.
Produkcja i projekt: Remigiusz Dziewulski
Zdjęcia i studio: Greg Ostrowski