Minimalistyczna baza, modne akcenty

Żyjemy w czasach chwilowych mód. W przemyśle odzieżowym można się doliczyć już 52 sezonów rocznie. Podobnie zaczyna dziać się w kwestii wystroju wnętrz. Co chwila ogłaszane są kolejne kolory roku, wchodzą nowe wykończenia, modniejsze materiały i ulepszone rozwiązania.

2 Raumplus drzwi S1600 - Minimalistyczna baza, modne akcenty
Minimalistyczna baza, modne akcenty

Odpowiedzią na szaleńczą gonitwę trendów jest zaprojektowana minimalistycznie baza domu. Dotyczy to wszystkich większych i bardziej skomplikowanych rozwiązań jak: kuchnia, garderoba, czy drzwi wewnętrzne lub systemy ścianek.

Prostota

Obecne trendy zachęcają do aranżowania domów w sposób dający wrażenie przepychu i luksusu. Są odreagowaniem panującego latami minimalizmu. Z tego stylu nie da się zrezygnować całkowicie. Siłą prostoty jest estetyczna ponadczasowość i modernistyczna funkcjonalność. Jest zatem najlepiej sprawdzającym się sposobem na zaprojektowanie rozwiązań systemowych np. służących do przechowywania.

6 Raumplus drzwi S1500Air S720 - Minimalistyczna baza, modne akcenty
Minimalistyczna baza, modne akcenty

Szafa we wnęce

Ulokowana we wnęce szafa lub zajmująca aneks garderoba potrzebuje zamknięcia, by uchronić ubrania przed kurzem, a wzrok przed nieporządkiem. Posłużą temu systemy drzwi przesuwnych i ścianek Raumplus. Niemiecki producent oferuje ich siedemnaście modeli. Wszystkie zbudowane są na bazie aluminiowej ramy, która w przypadku model S1200 ma zaledwie 12 mm grubości. Jej wypełnieniem są wielkoformatowe szklane tafle transparentne lub barwione. Stabilność drzwi, wysokich nawet na 350 cm zapewniają dwa systemy jezdne. Przy mniejszych gabarytach skrzydeł wystarczyć mogą prowadnice ukryte w podwieszanym suficie.

Drzwi pasujące do wnętrza

Zamknięte fronty drzwi dają jednolity efekt wykończenia, w którym mniej lub bardziej odbija się wnętrze domu. Są neutralnym rozwiązaniem, które zawsze będzie pasować do wnętrza niezależnie od zmieniających się mód. Natomiast tymczasowe trendy można łatwo wprowadzić odpowiednio dobierając różnego rodzaju wnętrzarskie dodatki.

Wpis znaleziono dzięki:

- Stylowe wnętrze

- Mieszkanie

- Aranżacje