Moda na drewniane elementy? Zastąp je kafelkami!

Kierując się tylko modą, często możemy wpaść w jej pułapkę. Przy urządzaniu domu ważna jest funkcjonalność. Pomyślmy więc o kafelkach imitujących drewno.

Fot. Materiały Prasowe
Fot. Materiały Prasowe

Jednym z najbardziej popularnych trendów ostatnich lat, w urządzaniu domów i mieszkań jest wykorzystanie drewnianych elementów. Wszystko z pozoru prezentuje się pięknie i ekologicznie, jednak po czasie przy braku odpowiedniej pielęgnacji, drewniane elementy ulegają mocnym zmianom estetycznym. Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się płytki ceramiczne, które rysunkiem przypominają popularny surowiec, prezentując go w nowoczesnej odsłonie.

Jeden z ciekawszych modeli wyprodukowała marka Opoczno. Płytki Floorwood zaprojektowano z dużym wyczuciem i dbałością o szczegóły, w czterech uzupełniających się tonacjach. Zastosowane tu odcienie bieli, beżu i szarości to barwy, które od dawna wykorzystujemy przy aranżacjach domowych wnętrz. Czwarta, grafitowa wersja, zapewni każdemu wnętrzu godną, nieco bardziej elegancką oprawę.

Wzór zastosowany na płytkach jest nowoczesną wariacją na temat drewna. Przypomina przetarte deski i znajdzie szerokie zastosowanie w różnych typach pomieszczeń – salonie, kuchni, łazience czy w przedpokoju. Bezpośrednie nawiązanie do popularnego trendu postarzania sprawia, że nasze podłogi i ściany nabiorą charakteru i stylu. Dzięki kilku wariantom wybarwienia, Floorwood stanowi niebanalną i kolorową propozycję, którą łatwo dopasować do koloru mebli, oświetlenia czy dodatków a zaleta mrozoodporności, pozwala dodatkowo na ułożenie płytek na zewnątrz.

Floorwood Opoczno to ukłon w stronę prostoty rzeczy i ładu natury, przekładających się na jedyną w swoim rodzaju, swojską przytulność. To propozycja ponadczasowa, która nie znudzi się nam nawet po wielu latach – trafny wybór w przypadku urządzania zarówno klimatycznych aranżacji, jak i modernistycznych loftów, czy wnętrz w stylu skandynawskim.