Modne aranżacje salonu na 2023 rok

Jeżeli w najbliższym czasie planujesz remont domu lub mieszkania, koniecznie zapoznaj się z naszymi propozycjami modnych aranżacji.

Modne aranżacje salonu na 2023 rok
Modne aranżacje salonu na 2023 rok

Możesz z nich skorzystać również wtedy, gdy chcesz wprowadzić jakieś zmiany w swoim salonie, aby pomieszczenie na nowo zaczęło zachwycać domowników oraz gości. Dzięki temu, że poniżej prezentujemy wyłącznie najnowsze trendy związane z urządzaniem wnętrz, na pewno nie wyjdą z mody w najbliższym czasie.

1. Wyjątkowo funkcjonalne wnętrza
2. Spokojne kolory i koniec z dążeniem do ideału
3. Ponadczasowe witryny loftowe
4. Uniwersalne wskazówki związane z urządzaniem salonu

Dodatkowo wiele z nich wbrew pozorom nie wymaga dużych wydatków i tak naprawdę każdy może sobie pozwolić na to, aby stworzyć nowoczesne wnętrze i cieszyć się stylowym salonem. Świetnym przykładem takich działań jest zamienienie zwykłego regału lub szafy na witrynę loftową. Taka aranżacja salonu wymaga oczywiście znalezienia porządnych mebli, które będą wyróżniały się nie tylko świetnym designem, ale również doskonałą jakością.

Wyjątkowo funkcjonalne wnętrza

Wielu specjalistów zajmujących się urządzaniem wnętrz jest zgodnych co do tego, że kluczowym trendem będzie funkcjonalność. Dotyczy to przede wszystkim tych pomieszczeń, które łączą kilka funkcji. Tym samym chodzi między innymi o salon, który w większości domów traktowany jest jako miejsce do wspólnego spędzania czasu z rodziną, oglądania filmów, goszczenia przyjaciół i picia kawy.
Warto więc postawić na praktyczne rozwiązania i zamiast zastanawiać się, czy na pewno każdy element będzie się dobrze komponował z kolorem ścian lub pozostałymi rzeczami, skupić się na tym, czy całość będzie funkcjonalna i praktyczna dla domowników.

Spokojne kolory i koniec z dążeniem do ideału

Kolejnym ciekawym trendem, który warto zastosować przy aranżacji salonu, jest zrezygnowanie z dążenia do ideału. Zamiast więc szukać mebli, które ładnie wyglądają, ale jednocześnie są niskiej jakości (dotyczy to produktów sprzedawanych w popularnych sieciówkach meblowych), warto kupić mniej mebli, ale za to postawić na wysoką jakość. Tego typu meble przetrwają wiele lat, a nawet jeżeli w międzyczasie się nieco zniszczą (na przykład przez obite boki lub porysowany blat), to nada im to ciekawego charakteru.
W kwestii koloru można natomiast postawić na spokojne warianty, które w razie potrzeby można spróbować przełamać mocniejszymi kolorami wykorzystanymi do drobnych akcentów. Wybierając farby do pomalowania salonu, można zatem postawić na uniwersalny kolor szary, stonowany zielony oraz delikatny błękit.

Ponadczasowe witryny loftowe

Kompletna aranżacja salonu wymaga oczywiście znalezienia ciekawego kompletu mebli. Nie trzeba jednak od razu wymieniać wszystkiego, aby uzyskać oczekiwany efekt. Idealnym wyborem są stylowe witryny loftowe, które można zamówić w sklepie https://meblini.pl/witryny-loftowe. Są one dostępne w wielu wariantach, co dotyczy nie tylko koloru drewna, ale również rozmiaru i designu. Dzięki temu taką witrynę można łatwo wkomponować nie tylko do tradycyjnie urządzonych salonów, ale również postawić w nowoczesnych wnętrzach. Witryny loftowe są nie tylko bardzo praktyczne i pomieszczą wiele różnych przedmiotów, ale też mogą stać się ozdobą eleganckiego salonu.

Uniwersalne wskazówki związane z urządzaniem salonu

Nie można oczywiście zapominać o tym, że podążanie za trendami nie powinno być sprzeczne z oczekiwaniami domowników. W końcu to osoby mieszkające w danym domu lub mieszkaniu będą najczęściej przebywały w salonie, więc warto upewnić się, że jego wnętrze będzie im się podobało po zakończeniu remontu.

Artykuł partnera