Najlepsze okulary korekcyjne – wybierz swoje idealne oprawki

Dobry wybór okularów korekcyjnych to nie tylko wyraz troski o zdrowe widzenie. To także kwestia komfortu, podkreślenia urody oraz element modnego stylu! Sprawdź w naszym artykule, jak dobierać okulary korekcyjne, aby dobrze komponowały się z Twoim kształtem twarzy, kolorem oczu i włosów, a także rodzajem pracy!

Czym są dobre okulary korekcyjne i jak je wybrać?

Oprawki okularów korekcyjnych to nie tylko modny akcent. Chcąc dobrze wybrać okulary korekcyjne, warto połączyć modę z funkcjonalnością i trwałością.

Aby oprawki okularów korekcyjnych dobrze spełniały swoją funkcję, należy zadbać o następujące parametry:

 • moc i rodzaj soczewek – dlatego ważne jest dokładne badanie okulistyczne i posiadanie przy zakupie oprawek okularów korekcyjnych jego ostatniego wyniku
 • optymalny rozmiar oprawki
 • dopasowanie długości zauszników
 • dobre trzymanie się okularów na twarzy
 • odpowiednia wysokość i szerokość tarczy szkła
 • właściwa szerokość mostka.

Parametry te powinny opisywać każdy model okularów (przykład wyszczególnienia tych ważnych czynników można znaleźć na stronie https://czteryoczy.pl/kategorie/okulary-korekcyjne)

Który kształt okularów korekcyjnych pasuje do Ciebie?

Oprawki okularów korekcyjnych warto dobrać odpowiednio do kształtu twarzy. Pomoże to równoważyć jej proporcje, a w zależności od potrzeb – złagodzić rysy lub podkreślić wybrane atuty urody.

Próbując wybrać okulary korekcyjne pasujące do kształtu twarzy, warto zapoznać się z następującymi wskazówkami:

 • osoby z twarzą okrągłą mogą postawić na oprawki owalne, prostokątne lub kanciaste
 • do twarzy owalnej pasuje cały wachlarz okularów korekcyjnych – okrągłe, prostokątne, kanciaste, a także modne „motyle” lub „kocie oczy”!
 • z twarzą kwadratową dobrze komponują się okulary korekcyjne okrągłe i tzw. kocie oczy
 • mając twarz trójkątną, warto wybrać okulary korekcyjne o szerszych dolnych krawędziach.

Wybór okularów korekcyjnych to jednak coś więcej niż sztywne zasady! Każda z kobiet ma swoje indywidualne cechy urody, które warto podkreślić odpowiednimi oprawkami okularowymi. Najlepiej więc poradzić się sprzedawcy, który pomoże dobrze dobrać okulary korekcyjne.

Jak dobierać okulary korekcyjne, aby czuć się modnie i komfortowo?

Moda to jeden z czynników, który jest widoczny także w oprawkach okularowych! Okulary korekcyjne mogą nawiązywać do najnowszych trendów lub podkreślać indywidualny styl. Przykładowo, klasyczne okulary korekcyjne sprawdzą się w pracy, zwłaszcza biurowej, w której dominuje stonowany styl. Z kolei wykonując pracę kreatywną, można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w wyborze oprawek okularów korekcyjnych!

Ważne jest też, aby kolor oprawek nie tylko współgrał z preferencjami kolorystycznymi, ale też z barwą oczu, włosów i cery.

 • Osoby o oczach piwnych dobrze wyglądają w oprawkach w odcieniu ciemnozielonym, brązowym lub fioletowym.
 • Oczy brązowe dobrze komponują się z oprawkami złotymi, pomarańczowymi, ciemnozielonymi lub granatowymi.
 • Oczy zielone współgrają z oprawkami okularowymi w kolorze złotym, brązowym, fioletowym, czerwonym i malinowym.
 • Dla osób o oczach niebieskich dobrym wyborem mogą okazać się oprawki w barwach podobnych do odcienia tęczówki, a także czarnych i transparentnych.

Z kolei kierując się kolorem włosów:

 • brunetki dobrze wyglądają w oprawkach okularów korekcyjnych w kolorze czerwonym, zielonym i brązowym, czarnym i niebieskim
 • dla osób o włosach w kolorze blond odpowiednie są oprawki zielone, koralowe, czerwone, fioletowe, szare i czarne.

Podsumowując: wybór okularów korekcyjnych jest obecnie tak duży, że znajdzie się odpowiedni model dla każdej z pań! Dobrze dobrane oprawki okularów korekcyjnych to ważny element stylizacji, ale przede wszystkim – dbałość o prawidłowe widzenie. Czynniki te można połączyć, wybierając wśród najmodniejszych modeli, a w razie potrzeby – radząc się specjalisty, który pomoże dobrać okulary do typu urody i preferencji!

Artykuł partnera