Najpiękniejsza skóra pod słońcem

najpiekniejsza skóra latemWakacje to czas intensywnej ekspozycji skóry na słońce. Długotrwałe działanie promieniowania ultrafioletowego podczas kąpieli słonecznych negatywnie wpływa na cerę.
Latem największym zagrożeniem dla naszej skóry jest promieniowanie słoneczne, suche powietrze oraz wpływ wody, tak morskiej jak i chlorowanej. Wakacje to czas intensywnej ekspozycji skóry na słońce. Długotrwałe działanie promieniowania ultrafioletowego podczas kąpieli słonecznych negatywnie wpływa na cerę.

Promieniowanie UV wysusza skórę w wyniku czego staje się ona szorstka, traci elastyczność i zmienia koloryt. Matowa i szara cera to skutek niskiego poziomu nawilżenia, które prowadzi również do wiotczenia skóry i powstawania zmarszczek. Ścianki naczyń krwionośnych ulegają uszkodzeniu i na twarzy pojawiają się tzw. pajączki.


Oparzeniom słonecznym stanowcze NIE
Bardzo ważne jest więc, aby odpowiednio chronić, nawilżać i odżywiać naszą skórę, szczególnie latem. Osoby z cerą wrażliwą powinny przez całe lato stosować kremy lub fluidy o bardzo wysokim oznaczeniu filtrów, nawet powyżej 60. Osoby ze skórą skłonną do przebarwień powinny zwrócić szczególną uwagę na preparaty hormonalne, niektóre antybiotyki i zioła takie jak dziurawiec. Ponieważ są to leki o dużej światłoczułości, w połączeniu ze słońcem mogą one spowodować pojawienie się trwałych brązowych plam.

Ochrona i wzmacnianie skóry, czyli na jak przygotować się do kontaktu ze słońcem
Cera naczyniowa jest zazwyczaj cienka i delikatna. Ścianki naczyń krwionośnych są kruche. Łatwo się rozszerzają, zwłaszcza pod wpływem słońca. Taka skóra wymaga stosowania kosmetyków wzmacniających ściany naczyń krwionośnych, zawierających witaminę C, rutynę, arnikę górską, ekstrakt z miłorzębu japońskiego.
Latem nasilają się problemy z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową. Upały sprzyjają większej aktywności gruczołów łojowych, co powoduje świecenie się skóry, skłonność do wyprysków, zaskórników i grudek. Przy takiej cerze należy stosować kremy matujące, nawilżające, nie można też zapomnieć o kremach z filtrami. Nadmiar sebum można usunąć specjalną bibułką, która zmatowi twarz nawet na kilka godzin. Nadmierne opalanie takiej cery tylko na moment poprawi jej wygląd – przysuszy ją. Podczas opalania tworzą się wolne rodniki, które głęboko zanieczyszczają skórę. Aby skóra przez całe lato była piękna, zdrowa i wypielęgnowana, można również skorzystać z profesjonalnych letnich zabiegów w gabinecie kosmetycznym.
W celu oczyszczenia skóry dobrze jest wykonać peeling kawitacyjny. To bezinwazyjna metoda, która w sposób delikatny ale głęboki oczyści, odświeży, usunie martwe komórki naskórka oraz rozświetli skórę. Peeling kawitacyjny wykonuje się nawet przy cerze delikatnej, wrażliwej, naczyniowej i trądzikowej. Bardzo popularne są wszelkie zabiegi regeneracyjne, nawilżające, odżywcze, wzmacniające naczynka krwionośne.

Jak w praktyce powinna wyglądać pielęgnacja i ochrona w okresie letnim?
– na dzień należy nakładać kremy nawilżające, z filtrami, odżywcze zawierające witaminy takie jak A, E, C – stanowią one zabezpieczenie przed wolnymi rodnikami, które szkodzą naszej skórze. Raz w tygodniu wieczorem można wykonać peeling, który spowoduje złuszczenie zrogowaciałych warstw naskórka. Skóra po peelingu lepiej wchłania substancje aktywne znajdujące się w preparatach. Dla cery naczyniowej najbardziej odpowiedni jest peeling enzymatyczny.
– dwa razy w tygodniu wskazane jest zastosowanie maseczki nawilżającej – ukoi skórę spragnioną wody.
– po każdym zwilżeniu skóry należy zaaplikować odpowiedni krem pielęgnacyjny. Wymaga tego każdy rodzaj cery. Pierwszym łatwo zauważalnym objawem przesuszenia skóry jest uczucie ściągnięcia po umyciu.
-ważną rolę o tej porze roku odgrywa stosowanie preparatów z witaminami – witamina A zmniejsza przebarwienia, przyspiesza odnowę komórek, poprawia elastyczność i sprężystość skóry; witamina E sprawia, że skóra jest odpowiednio nawilżona, a witamina C stymuluje tworzenie kolagenu i wzmacnia naczynka krwionośne.
Sprawdź, czy Twoja apteczka zapewni bezpieczeństwo w czasie wakacyjnych wyjazdów Tobie i Twoim najbliższym – wypełnij ankietę: Czy jesteś bezpieczny na wakacjach?
Ankieta „Czy jesteś bezpieczny na wakacjach” jest również tutaj:
http://www.ankietka.pl/survey/show/id/14671/bezpieczne-wakacje-z-wakacyjna-apteczka.html

Źródło: „Poradnik Apteczny”,