Nawilżająco – odżywiający rytuał dla fal, loków, sprężynek

Posiadaczki skrętów i fal nie ustają w poszukiwaniach rytuałów, które dostarczą ich pasmom intensywnego zastrzyku odżywienia i nawilżenia. Jeśli jesteś jedną z nich, mamy dla ciebie świetną propozycję, a jest nią sauna dla włosów.

Odżywka Cantu
Nawilżająco – odżywiający rytuał dla fal, loków, sprężynek

Posiadaczki skrętów i fal nie ustają w poszukiwaniach rytuałów, które dostarczą ich pasmom intensywnego zastrzyku odżywienia i nawilżenia. Jeśli jesteś jedną z nich, mamy dla ciebie świetną propozycję, a jest nią sauna dla włosów. To metoda zapewniająca puklom nawilżenie za pomocą pary. Kuracja daje falom, lokom i sprężynkom wiele korzyści. Przeskroluj tekst w dół i poznaj właściwości oraz instrukcje wykonania tej kuracji.

Czym jest sauna dla włosów?

Użycie słowa „sauna” nie jest przypadkowe, bo rytuał ten oznacza aplikację pary na włosy oraz skórę głowy. Ta otwiera łuskę włosa, dzięki czemu ułatwia dostęp do głębszych warstw pasm i tym samym dostarcza składniki odżywki do wnętrza łuski włosa. Efekt? Znaczenie lepsze wchłanianie substancji odżywczych, szczególnie cennych dla tego tych typów włosów.

Jak działa?

Fale, loki oraz sprężynki, to rodzaje włosów, które z natury mają problem z absorbowaniem wilgoci, w efekcie czego bywają wysuszone i pozbawione życia. Dlatego zabieg parowania daje im możliwość dogłębnego odżywienia oraz zatrzymania wilgoci. Dzięki czemu poprawia się ich ogólna kondycja. Dodatkową korzyścią z tego zabiegu jest zmiękczenie oraz wygładzenie pasm. Włosy podatne na łamanie i puszenie wzmacniają
się, co w dłuższej perspektywie oznacza, że rytuał pomaga poprawić definicję skrętu oraz dyscyplinuje włosy. Polepsza się również elastyczność skrętów, co zapobiega potencjalnym złamaniom oraz rozdwajaniu się końcówek.
Zabieg można wykonać w salonie oraz w domu. To druga opcja jest oczywiście znaczenie tańszym wariantem. Do jej wykonania potrzebujemy jedynie odpowiedni kosmetyk, czepek, ciepły ręcznik, ewentualnie suszarkę.

Nawilżająco – odżywiający rytuał dla fal, loków, sprężynek

Jak wykonać kurację w domu?

  1. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie włosów, to tego celu rekomendujemy użyć szampon nawilżający, na przykład z linii Cantu Avocado. Umyj za jego pomocą włosy oraz starannie i dokładnie spłucz.
  2. Następnie wybierz odżywkę. W przypadku fal, loków i sprężynek rekomendujemy sięgnąć po Cantu Argan Oil Leave-In Conditioning Repair Cream z olejkiem arganowym. Produkt ten ma lekką formułę pomagającą naprawić rozdwojone końcówki, zlikwidować łamliwość oraz ułatwia układnie. Rozprowadź odżywkę po całych włosów i zawiń je w kok na czubku głowy.
  3. Całość zabezpiecz czepkiem oraz ciepłym ręcznikiem. Kiedy ręcznik zacznie tracić temperaturę, podgrzej turban suszarką.
    4.Trzymaj całość na włosach przez 20-30 minut, a następnie zdejmij z głowy, spłucz pozostałości produktu zimną wodą, żeby domknąć łuski włosów.