Normobaria – prozdrowotny zabieg opóźniający proces starzenia!

Niektórzy troszcząc się o zdrowie wybierają się do komór normobarycznych. W Polsce dostępne są już certyfikowane komory, dzięki którym korzystanie z atutów tego zabiegu odbywa się w komfortowych i profesjonalnych warunkach.

Normobaria- prozdrowotny zabieg opóźniający proces starzenia.

W ostatnich dniach wszyscy mówią o zdrowiu i uświadamiają sobie, że jest ono najważniejsze. Chcąc o nie zadbać, warto rozważyć wybranie się do komór normobarycznych. W nich rany goją się szybciej, procesy starzenia diametralnie zwalniają oraz zwiększa się produkcja ilości komórek macierzystych wykorzystywanych w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów.

CZYM JEST KOMORA NORMOBARYCZNA?

Komora normobaryczna jest pomieszczeniem ciśnieniowym składającym się z dwóch części. Pierwsza to śluza, w której ciśnienie wynosi 1000 hPa, druga jest zaś głównym pomieszczeniem komory. Panuje tam stałe ciśnienie wynoszące ok. 1500 hPa ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla. Dzięki połączeniu wysokiego ciśnienia i dwutlenku węgla, komórki organizmu człowieka przyswajają większą ilość tlenu, niż może on wchłonąć podczas oddychania naturalnym powietrzem atmosferycznym. Zabieg normobarii pomaga zatem znacząco zwiększyć poziom tlenu w organizmie.

W komorze oddycha się idealnie czystym powietrzem o podwyższonej zawartości tlenu – od 32% do 40%. Stężenie dwutlenku węgla wynosi natomiast od 0,7% do 1,3%, gdzie w atmosferze na zewnątrz poziom dwutlenku węgla to zaledwie 0,03%. W komorze normobarycznej atmosfera wzbogacona jest także o cząsteczkowy wodór, którego znajdziemy tam od 10 do 20 tysięcy razy więcej niż poza nią. Dzięki niemu spowalniany jest podział komórek, co z kolei wydłuża ich życie. Co ważne, jest bardzo skutecznym antyoksydantem, który eliminuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek.

POODDYCHAJ POWIETRZEM, NA JAKIE ZASŁUGUJESZ

Normobaria opiera się w dużej mierze na tlenoterapii szeroko zalecanej przez lekarzy. Warunki, w których dzisiaj żyjemy, pozostawiają wiele do życzenia. Zanieczyszczone powietrze i zły stosunek pierwiastków w nim zawartych mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, mimo że na co dzień tego nie odczuwamy. Zdarza się, iż naukowcy coraz częściej zalecają pozostanie w mieszkaniach zamiast wychodzenia na (nie)świeże powietrze. W komorach grupy Ekonstal powietrze jest idealnie czyste, bez żadnego pyłu i metali ciężkich. Co więcej, mieszanka znajdująca się w komorze jest dobrana tak, aby organizm absorbował jak najwięcej tlenu przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa gwarantującego przebywanie w jej środku bez ograniczeń. Głównym celem sesji w komorze normobarycznej jest odpowiednie dotlenienie komórek i dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek naszego organizmu. Warto o tym pamiętać, gdyż na codzień jest to utrudnione na skutek silnie zanieczyszczonego powietrza. Według badań przeprowadzonych przez Prof. Dr Hab. Małgorzatę Tafil-Klawę z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na najbardziej profesjonalnej komorze tego typu- grupa Ekonstal, już dwugodzinna sesja terapeutyczna w takich warunkach może być zbawienna dla zdrowia.

W PEŁNI BEZPIECZNE Z SZEROKIM WACHLARZEM KORZYŚCI

Ważne jest, aby z terapii normobarycznej korzystać w sprawdzonym, certyfikowanym urządzeniu. Komory Normobaric w Łodzi, Normobarica w Dąbrowie Górniczej, Lifechamber we Wrocławiu, Normobarica Górki w Wiślicy, Normobaria w Pionkach, Normobaric Room w Osielsku, Normobaria Busko w Busku Zdroju i Normolife w Konstancinie produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców. Wkrótce działalność rozpoczną także Normobaric Clinic w Gdańsku i Normobaric life w Wysokiem (niedaleko Lublina). Wszystkie wymienione powyżej komory posiadają też znak CE, co oznacza, że spełniają wszystkie wymogi pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym i są gwarantem najwyższej jakości produkowanych komór normobarycznych.

,,Terapia tlenowa w naszych komorach niesie za sobą wachlarz korzyści dzięki możliwości dotleniania organizmu na poziomie komórkowym. Szczególnie zapraszamy osoby, które zmagają się z migreną, bólami kręgosłupa, zapaleniami stawów, mają autyzm czy walczą z nowotworem. Komory mogą być również rehabilitacją kardiologiczną, neurologiczną i onkologiczną”. – podkreśla Piotr Chrzanowski, przedstawiciel grupy Ekonstal.